Відділ краєзнавства та народознавства

   Відділ створений в 1994 році за сприяння тодішнього голови райдержадміністрації п. С. Максим’юка та його заступника відомого краєзнавця п. В.Никифорука.

   Сьогодні це – методичний та координаційний краєзнавчий та народознавчий центр для бібліотек району. Фонд відділу складає понад 3 тис. примірників творів друку. Відділ отримує видання місцевого друку, більшість обласних та районні газети, журнали, альманахи. Періодичні видання краєзнавчого характеру зібрані за останні 35 років.

   До послуг читачів: зведений каталог краєзнавчої літератури, тематичні картотеки, різноманітні книжкові виставки, народний календар.

   Відділ представляє своїм відвідувачам зібрані в районі речі ужиткового мистецтва, колекцію писанок, стародавньої вишивки, ткацтва, гончарства, картини місцевих художників, галерею портретів визначних постатей району “Землі Покутської окраса”, репресованих письменників краю “Письменники Прикарпаття – жертви сталінських репресій”, “Кобзарі України”, “Гетьмани України” та ін.

   Щоквартально відділ інформує владні структури міста та району про висвітлення життєдіяльності Городенківщини та Івано-Франківщини на сторінках періодичних видань.

   Видає інформаційні бюлетні “Літературна Городенківщина”, “Культурно-мистецьке життя краю”. Проводить: уроки краєзнавства та народознавства, презентації книг, зустрічі із краєзнавцями краю, круглі столи, фольклорно-етнографічні свята народного календаря, конкурси, презентації творчості митців краю, веде радіосторінку “Землі Покутської окраса”, при відділі працює історико-краєзнавчий клуб “Ямгорів”. Також відділ здійснює фольклорно-етнографічні експедиції в селах району.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *