Віртуальні виставки

   Городенківщина… Мальовничий закуток великого українського поля, що петляючи поміж зеленими пагорбами і приземкуватими переллісками, змієвидними видолинками збігає вгамовувати спрагу до життєдайного і сивочолого Дністра. Поля, в чорну ріллю якого жилаві руки прадавнього трипільця вкидали золоті зерна жита й пшениці, помножуючи і оберігаючи життя.

   Понад рікою сивим туманом клубочилися легенди, губилися,завмирали, перекази й казки, дзвеніла в краплях води, що злітали з весел, пісня. Час від часу стукав рамою перший ткацький верстат і крутилося гончарне колесо, намотуючи на скрижалі часу століття.

   На межі трьох географічних і етнографічних регіонів, притулилися до Дністра — Поділля, Буковини, й Покуття, над стародавньою Городницею гордо несеться гора Чернелиця, ніби стоїть на варті краю, а заодно й започатковує Городенківщину. Тут, зустрічаючи сонце, на три боки півень піє — хизуються такою оказією поважні городницькі ґазди. Звідси направці до Городенки рукою подати, через гору Стражницю — і вже там. І велика правда у тих словах. Можливо, саме так і заселявся наш край аж ген під Карпати.

   Немає жодних сумнівів у тому, що люди, які жили поблизу рік, озер, водойм, почали закладати поселення на освоєних тереторіях. Одні з них виконували роль святилищ і місць для жертво приношень. Інші зводила для проживання, слугували місцем оборони та сховку під час нападів.

   З плином часу на місці святилищ зводилися монастирі, храми й каплиці, а на місці городищ потали нові укріплення — замки, які впродовж століть боронили отчу землю від золо-чорної орди.

   Важко уявити Городенківщину без Золотого каньйону Дністра. Тут археолог, географ, ботанік, геолог, зоолог, наче в природничому музеї знайде масу цікавих пам’яток, що творять неповторний і неперевершений ландшафт. Одна лишень архітектура травертинових скель, які підперті сталактитовими і сталагмитовими колонами, вражає кожного, хто вперше пішки чи вплав познайомився з каньйоном. А буйна фантасмагорія рослинного світу, окремим представникам якого десятки тисяч років.

   Багата Городенківщина й на людей, що своєю посильною працею творили історію краю, а окремі — й історію України: Григорій Ількевич, Ярослав і Теофіл Окуневські, Лесь Мартович,

   Левко Бачинський, Антін Крушельницький, родина Шухевичів…

   Одним словом,запрошуємо всіх на Городенківщину, запрошуємо доторкнутися її багатого і славного минулого, пройтися разом з її поколіннями історичними стежками, щоб осмислити суть буття, адже край цей — серце Покуття, святого кута Батьківщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *