Проект “Бібліотека – центр громади”

Проект “Бібліотека – центр громади” (2012 рік).

Ярмарок бібліотечних інновацій “Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади”, який відбувся в м. Києві 21-22 травня продемонстрував широкій громадскості, як сучасні бібліотеки, надаючи нові послуги з використанням Інтренету та інформаційних технологій у співпраці з партнерами, розвивають власні місцеві громади та змінюють їхнє життя.

    Участь у заходах Ярмарку взяли Посол США в Україні Джон Теффт, заступник міністра культури України Тимофій Кохан, Головний менеджер ініціативи “Глобальні бібліотеки” Фундації Білла та Мелінди Гейтс Сірі Освальд, голова Консультаційної ради програми «Бібліоміст» Андрій Курков, лідер партії «УДАР», співзасновник Фонду братів Кличків Віталій Кличко, Генеральний директор компанії «Майкрософт» в Україні Дмитро Шимків, Президент Української бібліотечної асоціації Ірина Шевченко, Директор програми «Бібліоміст» Матей Новак, а також представники бібліотечної галузі, органів державної влади, організацій громадянського суспільства, міжнародних інституцій.

    Під час ярмаркування бібліотеки пропонували відвідувачам інтерактивні презентації своїх нових послуг у тематичних експозиціях, зокрема Городенківська центральна районна бібліотека ім. Л. Мартовича (війшовши в тридцятку сучасних бібліотек України) у зоні експозиції – захист прав та представлення інтересів громади представила проект “Бібліотека – центр громади” (допомога жінкам). Інноваційна діяльність бібліотеки спрямована на комплекс соціальних послуг для місцевої громади, зокрема самотніх жінок з дітьми, самотніх багатодітних матерів та самотніх молодих майбутніх мам, які опинилися в складних життєвих ситуаціях… Жінки – члени клубу “Ти не одна”, який діє при бібліотеці, отримують психологічну, юридичну, медичну та соціальну підтримку спеціалістів. Бібліотека організовує блігодійні збори коштів, одягу, продуктів харчування, іграшок та дитячих речей, навчає комп’ютерної гармотності, а також проводить семінари та консультаційні години. Бібліотекарі створили блог “Ти не одна – відтепер бібліотека з тобою” а користувачі переглядають відео матеріали завдяки новітньому обладнанню.

    В Українському домі «Кобзарська світлиця» відбулася презентація бібліотечних послуг “Бібліотека і залучення громади” у форматі «Печа куча». Директор Городенківської ЦБС Марія Підлеснюк презентувала проект “Бібліотека- центр громади”.

    З Ярмарку наша бібліотека привезла три високі нагороди: Почесну грамоту Міністерства культури України (за участь у Ярмарку), Грамоту та цінний приз за друге місце за підсумком Конкурсу на кращу інноваційну бібліотечну послугу за напрямами: захист прав та представлення інтересів громади, туризм та екологія, економічний розвиток за проект “Бібліотека – центр громади” та Сертифікат фіналіста конкурсу”БібліоКіноФест: кадри вирішують все” за бібліотечне відео “Ти не одна”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *