Програма “Бібліоміст”

    Програма «Бібліоміст» впроваджується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках партнерства Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерством культури України.
    Метою програми є сприяння розвитку сучасної системи публічних бібліотек в Україні шляхом реалізації проектів: ,,Створення регіональних тренінгових центрів” на базі обласних універсальних наукових бібліотек та ,,Організації нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” на базі районних бібліотек та їх філій.
   Програма співпрацює з Українською бібліотечною асоціацією (УБА), центральними і місцевими органами влади та бібліотеками на всій території України. 
   Програма „Бібліоміст” ставить перед собою наступні завдання: 
* Обладнати бібліотеки технікою, щоб члени громад отримали кращий доступ до інформації. 
* Навчити бібліотекарів користуватися новітніми технологіями, щоб краще обслуговувати відвідувачів.
* Сприяти розвитку ресурсної бази бібліотечної асоціації для ефективнішого представлення інтересів бібліотек та бібліотекарів.
* Заручитися державною підтримкою для визнання ключової ролі бібліотек у суспільстві.

   ПРОГРАМНА ДІЯЛЬНІСТЬ
   Програма “Бібліоміст” має на меті досягнення результатів у чотирьох ключових сферах: 

  ОСНАЩЕННЯ БІБЛІОТЕК:
   Створити мережу бібліотек з публічним доступом до Інтернету:
“Бібліоміст” підтримує бібліотеки, для яких публічний доступ до інформації є пріоритетом, і які демонструють бажання співфінансувати надання населенню нових послуг з використанням комп’ютерів й Інтернету. Устаткувавши більш ніж 1000 бібліотек по всій Україні новітніми технологіями, програма “Бібліоміст” надасть вільний доступ до інформації мільйонам українців. 

   НАВЧАННЯ БІБЛІОТЕКАРІВ:
   Партнери програми “Бібліоміст” надали навчальні матеріали та обладнали комп’ютерами тренінгові центри, щоб сприяти впровадженню у бібліотечній сфері новітніх підходів та послуг. Навчальні центри у кожній області проводять курси підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, щоб вони могли здобути чи удосконалити навички використання комп’ютера та Інтернету і застосовувати вивчене при обслуговуванні читачів. 

   ПІДВ?ЩЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ СПРОМОЖНОСТІ БІБЛІОТЕЧНОЇ АСОЦІАЦІЇ:
   Співпрацювати з Українською бібліотечною асоціацією (УБА).
   “Бібліоміст” зміцнить УБА, допомігши збудувати міцну адміністративну структуру, завдяки якій організація і надалі зможе підтримувати сучасні бібліотеки і надавати бібліотечним працівникам по всій країні потрібні їм послуги. 
    Допомогти українським бібліотекарям та їхнім асоціаціям створювати ресурси, які відповідатимуть потребам усіх членів місцевої громади.
   “Бібліоміст” допоможе зацікавленим урядовцям, бізнесменам та представникам місцевих організацій згуртуватися і створити необхідні для населення ресурси. Провівши оцінювання потреб бібліотек, IREX разом з партнерами з’ясували, що найактуальнішою для населення є інформація про охорону здоров’я, освіту та культуру, економіку й розвиток села, яка наразі не доступна вповні. 

   ЗАЛУЧЕННЯ УРЯДОВОЇ ПІДТР?МК?:
   Налагодження співпраці з урядом для удосконалення політики.
   Щоб інвестиції в бібліотеки принесли найбільшу користь, партнери “Бібліомосту” працюватимуть над популяризацією та підвищенням ролі бібліотек у сучасному українському суспільстві, а також сприятимуть залученню додаткових ресурсів, необхідних для подальшого розвитку бібліотек.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *