Городенківщина

 Чи знаєте ви добре свій край? Питання не просте.

   Час високих технологій, бурхливого потоку інформацій, коли суспільство по – суті стало інформаційним, а світ і цивілізація постійно в русі. Змінюємося ми. Змінюється явище,  події й погода, а щось залишається вічним, чим ми пишаємось, гордимось – це природна краса рідного отчого краю, яку з допомогою своїх рук, Божої підтримки і громади мусимо зберегти для прийдешніх поколінь.

   Саме краса Покутського краю надихає рідних синів і дочок до творчої праці, чудових романів і новел, пісень і  кольорових неповторних вишиванок.

   Ця земля народила велику плеяду не тільки творчих людей, але й науковців, державних діячів. Ґаздівський люд Покуття має золоті руки, які зводять чудові цегляні будинки, вирощують золото – хліб, навчають наукових тонкостей наших дітей, вишивають Покутські колоритні чудо – узори на рушниках.

   Покутяни особливі. Люблять свої родини, сім’ї.

   Ми любимо свій край. Славимо у молитві Бога. Бо знаємо, що «Без Бога, а ні до порога».

   У наших генах з Божого благословення закладена висока духовність, хліборобський дух, високе почуття батьківства, гостинність і дружба.

   Маючи чудову землю і працелюбний народ, мусимо впевнено стати на ноги, щоб заможно жили краяни на своїй землі, а не поневірялись по чужих світах. Саме розвиток економіки, створення робочих місць, залучення потужних інвестицій дадуть поштовх  до розвитку туризму в Дністровському національному парку.

   Сьогодні гордяться городенківці пам’ятниками   архітектури і костелом Непорочного Зачаття Діви Марії, збудованих архітектором Бернардом Меретином та талановитим скульптором Йоганном Пінзелем, Чернелицьким замком, Домініканським костелом, замковою вежею у с. Раківці, найдавнішою кам’яною  культовою спорудою у районному центрі залишається Вірменський костел.

   Придністров’я, Городенківщина – край чудових працьовитих людей.

   Хлібодайна, багата і щедра перлина Покутського краю. Здається ніде на світі немає таких багатих чорноземів, як у нас. А ще це – край сивочолого Дністра, чистих джерел, затишних покутських сіл.

  Це пишний куточок України, який розташований на межі трьох областей Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької.

   Золотими літерами вписані сторінки славної історії нашого краю, яку творили наші прадіди, що не село – то своя історія, а сама Городенка по праву вважається центром Покуття.

   Крізь роки і століття передається молодому поколінню покутян звитяги і велич їхніх дідів і прадідів.

   Тут «Не для слави, а для людей» жив і творив письменник Лесь Мартович. Виголошував щирі молитви до Всевишнього Блаженніший Святий і Священомученик Микола Чарнецький. Дарували людям чарівний голос оперного співу тенора світового імені Михайло Голинський, Теодор Юзьків. Зростав і формувався, як державотворень і політик, віце – президент ЗУНРу Левко Бачинський. Гартували свою волю, відвагу і гордо підносили до висот, відвагу і національну ідею генерал – хорунжий УПА, Герой України Роман Шухевич, полковник Карпатської Січі Михайло Колодзінський. командир старшинської школи Петро Васкул, отаман УСС і УПА Степан  Шукевич, хорунжий УГА. Тут народився і жив автор п’ятитомного видання «Гуцульщина», відомий етнограф Володимир Шухевич.

   Сьогодні живуть і творять в цьому чарівному краї народна художниця Параска
Хома, майстер художнього ковальства Богдан Новосельський, член спілки письменників України Орися Яхневич, єдина на Покутті жінка – трудівниця  поля, Герой Соціалістичної Праці, колишній депутат Верховної Ради СРСР Меланія Ленчовська та багато інших цікавих і талановитих людей.

   З духовної криниці рідної Покутської землі черпають нині творче натхнення поети і художники, люди високого професійного мистецтва, політики, науковці. хлібороби, ті, хто творять новітню історію рідного краю.

   Щоденно  оновлюється наше славне Покуття. В усіх сферах життя і діяльності відчувається  прагнення до самовдосконалення, формування воістину європейського суспільства. Нинішнє покоління творить літопис нових звершень.

   Покутська земля славиться гостинністю мешканців, своїми історичними пам’ятками, своєрідністю ландшафту Дністровського каньйону, поетичною душею людей, всіх різнобарв’ям  талантів щедрої землі…

   Отож запрошуємо:  приїжджайте у наш край, в один із чудових куточків України – Покуття.

   Ми раді Вас вітати на Городенківщині – краю золотавих пшениць і чистих хвиль Дністра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *