Майстер-клас по виготовленню Різдвяного «дідуха»

Різдвяний «дідух» – українська різдвяна прикраса. Це символ урожаю, добробуту, багатства, оберега роду. Цей давній обряд засвідчує те, з якою великою шаною й повагою ставилися пращури до свого родоводу.
Дідуха робили з першого зажинкового чи останнього обжинкового снопа. До хати його вносили напередодні Різдва. Після обходу обійстя урочисто заносили до хати необмолочений пшеничний чи житній сніп, що спеціально зберігали від часу обжинків. У народі цей святковий сніп називали «дідом», «дідухом», «колядою», «колядником». Свою обрядову роль він виконував упродовж усіх Різдвяних свят. Він перебував в оселі до Нового року або до Водохреща.
В «Арт-студії» центральної районної бібліотеки напередодні Різдвяних свят провела захоплюючий майстер-клас по виготовленню Різдвяного «дідуха» талановита майстриня з соломоплетіння, завідувачка клубу с. Корнів Марія Гончар. Зацікавлена публіка з захопленням спостерігала за роботою мисткині.
Директорка книгозбірні Марія Підлеснюк представила гостю присутнім, розповіла про традиції та атрибутику Різдва, побажала пані Марії подальших творчих здобутків у виготовлені оригінальних солом’яних виробів.

Переглянути світлини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *