ЗУНР – втілення ідей самостійності і соборності

Саме під такою назвою діє книжкова виставка-календар в Городенківській центральній книгозбірні, яка приурочена Дню державності на західноукраїнських землях. Виставку презентувала завідувачка відділу обслуговування користувачів Зоряна Захарчук, яка зокрема, зробила короткий історичний екскурс щодо подій Листопадового зриву.
1 листопада 1918 р. на стародавній ратуші Львова вперше замайорів національний жовто-блакитний стяг. Листопадові дні лягли в основу всіх подальших змагань і героїчних походів з армією Наддніпрянської України, і підпільної боротьби проти польських окупантів, і нерівного бою з новими поневолювачами.
Кожного разу ми знову повертаємось до тих вікопомних днів. Повертаємось не лише для того, щоб віддати шану патріотам, а, передусім, щоб отримати від них те невичерпне джерело сили, знання та досвід, які так потрібні у наш нелегкий відповідальний час розбудови самостійної української держави.
Змінюються епохи, але незмінною є готовність вірних синів і дочок покласти своє життя на вівтар Незалежності. Серед них – січові стрільці, вояки УПА, Герої Небесної Сотні, учасники Революції Гідності та багато інших. І сьогодні примножують славу України бійці АТО – наше молоде свідоме покоління.

Переглянути світлини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *