Вечір поетичного слова

(Приурочено 85-ій річниці від дня народження Василя Симоненка)
«Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину».
Для неї жив і творив Василь Симоненко. І саме ці слова золотими літерами сяють на пам’ятнику, що стоїть на могилі В. Симоненка в Черкасах. Його поезія живе, їй відкрито шлях до юнацьких сердець, до народу, до України, яка навіки увінчала поета своєю любов’ю.
З нагоди 85-річниці від дня народження відомого українського поета – шестидесятника Василя Симоненка в літературно-музичній світлиці «Берегиня» Городенківської центральної районної бібліотеки відбувся вечір поетичного слова «Ради тебе перли в душу сію, Ради тебе мислю і творю…»
Старшокласники ЗОШ №1 та ЗОШ №2 I-III ст. з неабияким захопленням та цікавістю занурились в поетичний світ Симоненка, адже виспівані щирим серцем, поезії поета живуть, їх читають і люблять мільйони людей. Доказом цього було декламування відомих поезій Василя Симоненка «Україно, п’ю твої зіниці», «Світ який – мереживо казкове!..», «Не докорю ніколи і нікому …», «Моя мова» у виконанні бібліотекарів ЦРБ ім. Л. Мартовича – Галини Мороз, Валентини Олянін. А ведуча заходу завідувачка відділу обслуговування користувачів Зоряна Захарчук зазначила, що Василь Симоненко – знакова постать другої половини минулого століття – і то не тільки в розрізі мистецькому, літературному, а й у контексті суспільному, оскільки його поезія перейнята таким потужним громадянським пафосом, що його могли почути не тільки друзі та вороги, а й пересічні українці та доповнила свою розповідь відеоматеріалом «Василь Симоненко – поет шістдесятник», «Живий голос Василя Симоненка 1962-1963 рр.»
Інформаційно-пізнавальним став виступ члена Спілки письменників України, лауреата премії ім. Л. Мартовича Богдана Дичука. Також поет зазначив, що Василь Симоненко належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати як частку історії України та на завершення прочитав власний вірш «Пам’яті Василя Симоненка».
Справжньою окрасою поетичного вечора була пісня «Виростеш ти, сину» на слова В. Симоненка та пісня «Сину мій» в майстерному виконанні бібліотекарів Орислави Малоглови і Ганни Попович.

Переглянути світлини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *