Майстер-клас по виготовленню Різдвяного «павука»

Різдвяний «павук» – традиційна прикраса оселі в Україні на Різдвяні й новорічні свята. Таких «павучків» вважають символом Всесвіту.
Здавна «павуків» підвішували в хаті до центрального сволока на довгій волосині з конячого хвоста. Вірили, що постоявши під павуком, можна позбутися негативу і отримати позитивну енергію з космосу.
Згідно з народними повір’ями, павук виганяє злих духів. Павук має висіти до Водохреща, потім його спалюють. Однак у багатьох місцевостях такого звичаю немає, павуки висять в хатах роками.
В «Арт-студії» центральної районної бібліотеки провела захоплюючий майстер-клас по виготовленню Різдвяного павука талановита мисткиня з соломоплетіння, завідувачка клубу с. Корнів Марія Гончар. Зацікавлена публіка з захопленням спостерігала та допомагала у виготовлені Різдвяного павука.
Директор книгозбірні Марія Підлеснюк представила гостю присутнім, розповіла про традиції та атрибутику Різдва, побажала пані Марії подальших творчих здобутків у виготовлені оригінальних солом’яних виробів.

Переглянути світлини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *