Вечір-спомин «Вигнані з раю»

На вшанування 75- х роковин від початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Любачівщини в центральній районній бібліотеці відбувся вечір пам’яті «Вигнані з раю».
Розпочалося дійство молитвою отця –декана Богданом Морозом та отця Романом Лапчинським. З вступним словом виступив голова районного громадсько- культурного товариства «Надсяння» Михайло Вороний.
Учасники товариства «Надсяння», які складали основу відвідувачів заходу, ділилися споминами про ті трагічні події, коли їхні родини, сім’ї насильницьки були переселені з своїх етнічних земель на Городенківщину, переглянули уривок художньо- документального фільму з історії депортації «Залізна Сотня», насолоджувались лемківськими народними піснями у виконанні молодої вчительки з с. Тишківці Наталії Майдан, викладачки Городенківської музичної школи Галини Новицької в супроводі Василя Дутчака (фортепіано) та переселенців Мирослава Лиско і Зінаіди Чухрій. Розділив біль пережитого з родинами переселенців в своїм виступі голова РДА Ярослав Левкун, добрим словом привітав «Надсяннівців» гість з Снятина Микола Голей, своїм тужливим спомином та віршованими рядками про далекі трагічні події тих днів ділився місцевий поет Микола Хамець. Учасники вечора – спомину поклали квіти до могили тим, хто відійшов у вічність. З хвилюючим акцентом модерувала захід Марія Сорока.

Переглянути світлини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *