Мистецька рапсодія

Похмура днина не стала завадою для святкового настрою, що панував в світлиці «Берегиня» Городенківської ЦРБ. До неї завітали поціновувачі народного мистецтва на зустріч з неперевершеним маестро танцю, народним артистом України, головою обласного осередку Національної хореографічної спілки України, головним балетмейстером Національного академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія», уродженцем селища Чернелиця Іваном Курилюком. Впродовж майже півстоліття наш славний земляк не раз був пошанований нагородами та титулами, проте, це – другорядне для нього, бо серцем залюблений в танець. Живе і творить не для регалій, а щоб популяризувати та передати у спадок наступним поколінням наше національне надбання – хореографічне мистецтво.
Разом із ним прибула і його дочка Галина Пристай – кандидат наук з соціальних комунікацій, викладач Прикарпатського Національного університету ім. В. Стефаника презентувати свої творчі напрацювання – художньо-публіцистичну та біографічну збірку про батька «Танець як сонячна сповідь моя» та збірник інтерв’ю із видатними постатями Прикарпаття, котрі побували на зустрічах в ОУНБ ім. І.Франка «Знайомства. Зустрічі. Розмови».
В ході мистецької рапсодії Іван Васильович відповідав на численні запитання ведучої вечора Марії Сороки, що стосувалися як життєвого та творчого шляху талановитого земляка так і загального розвитку культури в державі, зокрема її хореографічної ланки. Вразив гість незламним своїм духом та твердою вірою у щасливе прийдешнє України, розвоєм національної ідентичності та самоутвердження.
Галина Пристай, презентуючи нові видання, акцентувала свій виступ на важливості фіксації та впорядкуванні тих неоціненних зустрічей, діалогів з талановитими постатями краю, які мали б стати для людей, перш за все для молоді, енциклопедичним словником з історії, культури та національної самоідентичності.
Розпочалося дійство з вітального слова та благословення отця-декана Ігоря Левицького. Поважних гостей вітали керівник апарату Городенківської РДА Степан Михайлюк, в.о. міського голови Любомир Музичка, начальник відділу культури РДА Галина Олінійчук, директор РПК Роман Осадчук, методист РПК Марія Осадчук, директор районної книгозбірні Марія Підлеснюк та давня подруга п. Галини Юлія Михайлюк, з ініціативи якої відбулося це свято. Від чернелицького земляцтва гостей привітали селищний голова Іван Кошка та директор школи Ганна Білецька, віршовані рядки для маестро танцю подарувала місцева поетеса Мирослава Гродзінська.
Приємною несподіванкою для мистецького тандему були пісні у виконанні Наталії Майдан та славетної родини Кучмеїв. Особливою родзинкою став сюрприз від вихованки Івана Васильвича – танцівниці «Гуцулії» Маріанни Кучмей – Карпяк, яка присвятила улюбленому керівнику хореографічну свою постановку. Глядацька аудиторія стоячи аплодувала гостям, які звичайну буденну днину перетворили у справжнє свято.

Переглянути світлини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *