Найперше – музика у слові

У Всесвітній день поезії в рамках проведення тижня юнацької книги, бібліотекар юнацького відділу Ірина Мухіна провела урок поетичного настрою до 175-річниці від дня народження Поля – Марія Верлена під назвою «Найперше – музика у слові».
Учні 10-класу Городенківської ЗОШ №2 I-III ст. мали змогу детально ознайомитися з творчістю поета. За допомогою мультимедійного набору побачили у відеороликах самого автора, почули «живий голос», послухали поезію і кожний з присутніх мав можливість самостійно проаналізувати творчість, яка покладається на сугестивну силу лірики: поетичне слово в його віршах впливає не стільки завдяки своєму предметному значенню, скільки завдяки «смисловому ореолу», який навіює, підказує ті чи інші настрої. Саме через це поети – символісти вважали Верлена своїм попередником.
Вечір пройшов на піднесено-поетичній ноті, ведуча наголосила школярам про те, що саме молодь повинна вивчати і цитувати твори таких видатних ліриків. І закінчила урок такими рядками зі збірки віршів П. Верлена «Альбом давніх віршів»
Душа на цій стрімкій вершині опочила!
Яка ж то велич тут, без края височінь, –
І серце, що його підносять дужі крила,
У небі, що в мені, вістить нову глибинь!…

Переглянути світлини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *