Відкриття оновленої меморіальної дошки сотнику УГА Петру Васкулу

Немає на землі такого народу, який не схилив би голови в святій пам’яті перед жертвою крові своїх героїв. Кожна епоха народжувала нових героїв, готових до самопожертви і кожен крок нашого національно-визвольного руху скроплений кров’ю української молоді – цвіту нашої нації.
Саме такою людиною, палким поборником свободи була і є для нас мужня постать сотника УГА Петра Васкула. Проживши всього 46 років він заслужив слави залізного коменданта старшинської школи. І сьогодні на честь сторіччя створення ЗУНР, яка була проголошена 1 листопада 1918 року і в якій безпосередню участь брав і Петро Васкул ми вшановуємо його світлу пам’ять.
Сьогодні в місті Городенка на приміщенні центральної районної бібліотеки урочисто відкрито та освячено відновлену меморіальну дошку сотнику Української Галицької Армії Петру Васкулу.
Відкрили пам’ятну дошку голова районної станиці УПА Орест Іванишин та дочка сотника Марія Васкул.
Отці-декани Ігор Левицький та Богдан Мороз освятили меморіальну дошку та відправили молебень за загиблими за Незалежність України.
Перший заступник голови райдержадміністрації Ярослав Левкун виступаючи, подякував родичам Героя за відновлення меморіальної дошки та висловив впевненість, що пам’ять про бійців УГА буде надихати теперішніх воїнів у боротьбі за територіальну цілісність України.
Ведуча зібрання бібліотекар відділу обслуговування користувачів ЦРБ Оксана Левицька.

Переглянути світлини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *