«Тарас Шевченко: Доля, Муза, Слава»

Найперше, що характеризує геніального співця України, найяскравішу постать української культури Тараса Григоровича Шевченка – це могутнє ліричне обдарування поета, неперевершеність його глибоко національного поетичного таланту.
У навдивовижу мелодійній поезії та в епічних творах Шевченка звучить щира, зворушлива, зігріта палкою любов’ю до України емоційна лірика.
З нагоди 204-річниці від дня народження Великого Кобзаря в літературно-музичній світлиці «Берегиня» діє книжкова виставка – біографія «Тарас Шевченко: Доля, Муза, Слава», на якій представлені книжкові видання з фондів нашої книгозбірні, які знайомлять нас не тільки з життєвим шляхом талановитого поета, але й з надзвичайно великим і багатосяжним творчим спадком, адже світ творчості Шевченка не обмежується власне поезією, хоча саме в ній проявилася надзвичайно сильно і яскраво велич Творця. Багатогранне творче обдарування Тараса Григоровича виявилося і в інших музах, насамперед, він увійшов в історію української і світової культури також як талановитий художник – живописець. За підрахунками дослідників, мистецька спадщина Шевченка – художника налічує 835 творів – живописних полотен, рисунків, офортів та ескізів.
Проте, Шевченкова муза спрямовується до пробудження самосвідомості українського народу, до його національних почуттів, національної гордості й людської гідності. Як зазначав Михайло Костомаров, Шевченко воскресив свій народ, покликав його до нового життя, бо він був «обранцем народу в прямому значенні цього слова; народ його ніби обрав співати замість себе».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *