«Той, чия совість, мов чистий кришталь»

«Світ ловив мене, та не спіймав».
Григорій Сковорода

На межі двох періодів історії українського письменства – давнього й нового – височить постать Григорія Савича Сковороди – одного з найбільших і найзагадковіших християнських філософів світу, поета, музиканта, педагога, який сенс людського буття вбачав у самопізнанні. Те, що залишив він нам у спадок, – це цілюще, життєдайне джерело, з якого черпатимуть наснагу ще десятки поколінь.
З нагоди 295- річниці від дня народження Григорія Сковороди у молодіжному салоні «Едельвейс» проведена літературна скарбничка «Той, чия совість, мов чистий кришталь». Ведуча – бібліотекар відділу обслуговування користувачів Оксана Левицька в своїй розповіді про видатного класика української літератури зокрема, зазначила, що Україну трьох останніх віків просто несила уявити без Сковороди. Ще в середині XIX століття наш знаний історик Микола Костомаров писав: мало кого народ так шанує й пам’ятає, як Сковороду. «На всьому обширі від Острогозька до Києва в багатьох будинках є його портрети; кожен освічений українець знає про нього; його ім’я відоме й багатьом серед неписьменного люду.»
А для того, щоб учні 8-х, 9-х класів ЗОШ №1 I-III ст. пересвідчились в чималій вазі філософії та поезії Григорія Савича в історії не тільки української, але й світової культури для них було продемонстровано відеоматеріали про життя та твори «мандрівного філософа».
Вдалим доповненням для розкриття більш повного образу однієї з найцікавіших постатей історії українського духу була книжкова викладка «Той, чия совість, мов чистий кришталь» творів Григорія Сковороди з фондів нашої книгозбірні.

Переглянути світлини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *