Ювілей художника

В молодіжному салоні «Едельвейс» відбулася мультимедійна презентація «Художник – голос своєї епохи», присвячена 410-річниці від дня народження Рембрандта ван Рейна.
У відомого нідерландського художника Рембрандта був складний характер, але його творчість зробила великий внесок у розвиток світового мистецтва. Провідні музеї світу пишаються картинами Рембрандта у своїх збірках – Лувр, Метрополітен в Нью – Йорку, Кассель, Мадрид, Берлін, Національна галерея в Лондоні, Амстердам, Петербург, Стокгольм, Дрезден.
Ведуча заходу бібліотекар відділу обслуговування користувачів ЦРБ Оксана Левицька за допомогою мультимедійних засобів розповіла учням 5-х класів Городенківської гімназії ім. А. Крушельницького про заможне, творче життя живописця на піку популярності, яке закінчилось родинними бідами та зубожінням. На заході продемонстровані найвідоміші полотна художника світового рівня – «Нічна варта», «Урок анатомії доктора Тульпа», «Воздвиження Христа» та інші.
Стримана золотаво-червона гама, лаконічний малюнок і мерехтіння світла надавали живописній манері Рембрандта специфічності та емоційної виразності. Внутрішню еволюцію художника передає низка автопортретів, що розкриває глядачеві світ його таємних переживань. Творчий доробок майстра складає близько 600 картин, 300 офортів, 2000 тис. малюнків та близько 60 автопортретів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *