Книжкові мости єднають серця

«Платформа національних обмінів» підтримала проект Кам’янської (колишньої Дніпродзержинської) централізованої бібліотечної системи «Міняю бібліотекаря».
Мета його: поширення інноваційних практик Івано-Франківських та Кам’янських бібліотек, подолання стереотипів «Схід-Захід».
Відбулися зустрічі з бібліотечною спільнотою Івано-Франківщини, обмін досвідом та інноваціями за темами: працевлаштування та ефективний пошук роботи разом з бібліотекою, дружній інтернет для літніх, бібліотечний туризм, творчі лабораторії, медіаосвіта, співробітництво з територіальними громадами, фандрейзинг, книжкові акції тощо.
Протягом 5 днів директор Кам’янської ЦБС Герасюта Тетяна Іванівна пізнавала особливості культури, архітектури та світогляду Івано- Франківщини. Для неї підготовлена велика туристична, культурна та професійна програма. Заплановані заходи щодо обміну майстерками, неординарні екскурсії, зустрічі з відомими митцями також нові друзі, знання та яскраві враження.
Один із днів – знайомство з бібліотеками Городенківської ЦБС. Тетяну Герасюту та директора Івано – Франківської ОУНБ ім. І.Франка Людмилу Бабій гостинно зустріли працівники центральної районної бібліотеки імені Леся Мартовича. Про досягнення району, роботу бібліотек та успіхи книгозбірень Городенківщини розповіли представники районної влади в особі керівника апарату РДА Степана Михайлюка, першого заступника голови РДА Романа Жичицького, заступника голови районної ради Галини Дідич, начальника відділу культури, національностей та релігій РДА Галини Олінійчук, сільських голів Романа Барика, Івана Пронича та директора ЦБС Марії Підлеснюк. Гостя була подивована напрацюваннями колег: 20 виграних та реалізованих проектів, залучення інвестицій в розвиток бібліотечної справи району близько 350 тис. грн., відомий на всю Україну клуб «Ти не одна», сьогодні діючі проекти Міжнародного кінофестивалю Docudays UA кіноклуб «Правовий простір» при Городенківській центральній районній бібліотеці, нещодавно виграний проект УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»). Гостя побувала на ляльковій виставі дитячої бібліотеки, відвідала майстер-клас Роксолани Бичай в Галереї митців Покуття ЦРБ.
Мер м. Городенки Степан Яворський вніс імена двох директорів Тетяни Герасюти та Людмили Бабій як почесних гостей міста Городенки і вручив їм свідоцтва.
Гості відвідали церкву Успення Пресвятої Богородиці, де отець-декан Ігор Левицький розповів про унікальні витвори Бернардинів, тісну співпрацю з клубом «Ти не одна» і подарував книги «Церква Успення Пресвятої Богородиці». Також відвідали етнографічний музей «Покуття».
Надзвичайно вразила їх автентика музею – бібліотеки в с. Чернятин (зав бібліотеки -філії Орислава Малоглова).
Бібліотека європейського стилю с. Тишківці…Завідувачка філії Марія Боюк розповіла про меценатство Анатолія Матвієнка. Побували коллеги в музеї історії та визвольних змагань імені Романа Шухевича та поклали квіти до пам’ятника генералу УПА.
Частинку Покутського серця і теплоти, незабутні враження гостя повезе до себе на Схід, а набутий досвід бібліотек Городенківщини вона втілюватиме в практику роботи бібліотек Кам’янська.
Лейтмотивом зустрічі на Городенківщині стало подолання стереотипів «Схід-Захід», адже книжкові мости єднають серця!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *