Ювілей Івана Франка

У 2016 році Україна відзначає 160-річний ювілей від дня народження одного з найвидатніших духовних провідників нашої Батьківщини, письменника – демократа, вченого громадсько-політичного діяча І.Я. Франка (1856-1916рр).
Життя і творчість Каменяра були надзвичайно тісно пов’язані з колишньою Станіславщиною. Вперше побував письменник у Станіславові в 1880 році.
У 1874 році, закінчивши 7 класів у Дрогобицькій гімназії він вперше не поїхав одразу додому на літні канікули, а прийняв запрошення Михайла Рошкевича погостювати у Лолині, що на Долинщині.
6 травня 2016 р. бібліотекою – філією с. Ясенів – Пільний проведено літературну подорож «Іван Якович Франко: стежками Прикарпаття» у 8-Б класі (вчитель української мови і літератури Михайлик Наталія Іванівна).
Улюбленим місцем відпочинку і праці письменника на Прикарпатті було с. Криворівня Верховинського району. Тут Іван Франко написав такі твори, як
«Терен у нозі», оповідання «У кузні». У Коломиї Іван Франко побував вперше 1 березня 1880 р. Побував Франко і в нашому районі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *