Палкими блискавичними мечами хотіла б я Вас виховать слова!

Ти себе Українкою звала,
І чи краще знайти ім’я
Тій, що радістю в муках сіяла,
Як Вітчизна велика твоя.
Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, що ім’я їй – Леся Українка. З не такої вже далекої минувшини, про те мовби крізь серпанок легендарності, проступає до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий. Майже ніколи – веселий, частіше – в задумі чи смутку.
145 років тому народилася вона в сім’ї Косачів, щоб стати для світу Лесею Українкою. З цієї нагоди в молодіжному салоні «Едельвейс» районної книгозбірні проведений вечір оновлення душі «Палкими блискавичними мечами хотіла б я Вас виховать слова!» Гості салону учні 8-х класів Городенківської ЗОШ №2 I-IIIст за допомогою мультимедійного комплекту мали змогу переглянути відеоматеріал з циклу «Сильні українки» про феномен людської стійкості, сильну і мужню жінку, патріотку своєї України – Лесю Українку, а також побачити відеоуривок з геніальної драми – феєрії «Лісова пісня», створеної на основі багатств народної фантазії, втіленої в повір’ях, переказах і легендах Волинського краю. Твір, в якому живе дух, талант та безсмертна душа Прометея духу людського. Школярі мандрували зеленими оксамитами лісів і озерних перлин древньої Волині та завітали в літературно –меморіальний музей Лесі Українки в поліському селі Колодяжне, що стало колискою творчості видатної поетеси.
Звертаючись до образу ювілярки та її творчого доробку, ведучі – завідувачка відділу обслуговування користувачів Зоряна Захарчук та бібліотекар юнацького абонементу Ірина Мухіна довели, якою силою здатна ставати в людині високість її помислів, значність життєвого ідеалу, безмір любові до свого народу.
Юні гуртківці ЦДЮТ під керівництвом Антоніни Левінської – Лілія Вовкович, Юлія Іванунь, Ірина Казакова натхненно декламували неперевершену поезію Лесі Українки демонструючи всім присутнім, скільки глибоких драм дерзали її тонку і вразливу душу, адже відомо, яким нещадним було життя до неї «де щастя і горе так божевільно сплелись…»
Насамкінець заходу, учням була презентована книжкова виставка – портрет, яка складається з трьох розділів:
1 розділ: «Твоє слово разюче, як зброя,
Що боронить свій край і свій дім»
2 розділ: «Перейде все, здолає все,
Вона ж бо – Леся Українка»
3 розділ: «Гіркуща доля мов полин,
Свої вистукує хвилини.
Ти пригорни її, Волинь…
Ти посміхнись їй, Україно.»
Представлені книжкові видання з фондів нашої бібліотеки розкривають сутність слабкої тендітної жінки, недосяжної в своїй геніальності, до творчості якої ми звертаємось в тяжкі хвилини життя, яка дає нам наснагу, сили жити далі й залишатися людьми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *