Децентралізація: зміни заради майбутнього

У рамках співпраці Проекту USAID ДІАЛОГ, який реалізується Асоціацією міст України та програми IREX «БІБЛІОМІСТ» у регіонах розпочато серію інформаційних семінарів, спрямованих на роз’яснення сутності децентралізаційних реформ та переваг об’єднання територіальних громад. Заходи проводяться на базі бібліотек, спікерами виступають експерти Офісів реформ.
2 грудня 2015 року у приміщенні Городенківської центральної районної бібліотеки пройшов інформаційно-роз’яснювальний семінар з підтримки децентралізації. Організаторами зустрічі стали Офіс реформ в Івано-Франківській області та Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.Франка.
Семінар на тему «Децентралізація: зміни заради майбутнього» зібрав у світлиці «Берегиня» центральної районної бібліотеки ім.Леся Мартовича представників апарату райдержадміністрації, міського голову та голів сільських рад, працівників соціальної сфери, бібліотекарів, активістів громад району.
Семінар вів експерт Офісу реформ в Івано-Франківській області Ярослав Арабчук. Використовуючи мультимедійну презентацію, він детально поінформував учасників зустрічі про мету і завдання реформи децентралізації, зазначив, що реформа децентралізації – одна з ключових реформ, яка сьогодні впроваджується в Україні. Важливим чинником успішної реалізації реформи є широка підтримка з боку громадськості, яка формується через активну роз’яснювальну роботу у взаємодії усіх зацікавлених сторін. Спікер семінару додав, що перспективний план по Івано-Франківській області передбачає створення 63 об’єднаних територіальних громад.
Слухачі мали змогу отримати ґрунтовні відповіді на питання – що таке «спроможна громада», хто може ініціювати об’єднання громад, які переваги мають добровільно об’єднані громади та ряд інших важливих відповідей.
Відбувся конструктивний діалог між доповідачем та учасниками семінару. Активно включилися в обговорення реформи децентралізації керівник апарату РДА Степан Михайлюк, міський голова Степан Яворський, сільські голови: Василь Кошка (с.Чернелиця), Михайло Гоблик (с.Виноград), Іван Струтинський (с.Ясенів Пільний). У ході дискусії акцентувалася увага на перевагах добровільного об’єднання територіальних громад.
Директор Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка, заслужений працівник культури України Людмила Бабій, яка на днях повернулася із Польщі, ознайомила присутніх із місією бібліотечних установ у впровадженні даного проекту. «Бібліотеки є інформаційними центрами для громад. Саме вони повинні донести до жителів необхідну інформацію про те, як буде реалізовуватись реформа децентралізації. Для цього у сучасних бібліотеках є все необхідне технічне оснащення, доступ до Інтернету, кваліфіковані фахівці, які допоможуть користувачам знайти необхідну інформацію щодо реалізації децентралізаційних реформ.
Підсумовуючи почуте і побачене на семінарі, керівник апарату РДА Степан Михайлюк від імені всіх присутніх щиро подякував Ярославу Арабчуку за цікаве навчання, ґрунтовні відповіді і побажав плідної праці. Учасники семінару отримали інформаційний роздатковий матеріал – буклети «Чого чекати від об’єднаних громад?», «Спроможна об’єднана громада», газети «Галицька Просвіта».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *