Творчий мікс Ярослава Ткачівського та Орисі Яхневич

«Я з тих країв, де гідність не убили,
Де є орли, а не лишень воли…»
(С. Пушик «Перевал», №3-4, 2015)

Останній день робочого тижня – п’ятницю, особливо ждеш. Закінчується напруженість і скоро вихідні. Та на п’ятницю 27 листопада чекали особливо. Передовсім поціновувачі літературного слова. Чисельна аудиторія світлиці «Берегиня» мала за честь – зустріч з поетичним словом нашої краянки, нескореної українки, лауреата літературних премій ім. Т. Мельничука та Л. Мартовича, члена Спілки письменників України Орисі Яхневич, з її 12 – ою збіркою поезії «Назустріч сонцю» та головним редактором літературно – художнього та громадсько – політичного журналу «Перевал», лауреатом багатьох літературних премій, членом Спілки письменників України та Спілки журналістів України Ярославом Ткачівським. Пан Ярослав презентував читачам 3 – 4 число «Перевалу», присвяченому як минулій, так і теперішній боротьбі українців за свободу та гідність Нації, її борцям – рядовим воїнам, «кіборгам», воїнству «Небесної Сотні»…
Поетична фієста двох творців літературного слова підтвердила сутність Поета: коли твоя рідна держава в кривавому герці виборює свободу – література не має права мовчати! Звучали вірші про високий патріотизм і жалюгідну зраду, палку любов і люту ненависть, панічний страх та глибоку віру в нове, достойне, мирне завтра. Недарма Орися Яхневич своїм крицевим словом стверджує:
Мої орли залізні мають крила,
Їхня душа – гартована в огні…
У них своя – невигадана сила,
Яку лиш можна бачити ввісні…
Вітаючи високоповажних гостей світлиці, землячка Орисі, Марія Підлеснюк в своєму виступі підкреслила важливість місії Поета в цьому часі, коли стріляють не лише «градами», а й Словом, яке має силу громовиці.

Марія Сорока, завідувачка відділом краєзнавства
Городенківської ЦРБ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *