“Гармонійний синтез життя і мистецтва”

20 листопада в літературно-музичній світлиці “Берегиня” Центральної районної бібліотеки відбувся літературно- біографічний вечір “Гармонійний синтез життя і мистецтва” присвячений 150 – річниці від дня народження Михайла Коцюбинського.

Учні  6-тих та 10-тих класів Городенківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 мали можливість ознайомитися з життєвим і творчим шляхом письменника, переглянути уривок з фільму М. Донського за мотивами оповідання М. Коцюбинського “Дорогою ціною”. Поринути у подорож Гуцульщиною, побачити задум письменника напоєного пахощами поезії, народними легендами осяяної сонячною красою гуцулії. Учні переглянули уривок однойменного фільму за сюжетом Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”, який став одним із світових шедеврів.  Ведуча вечора – бібліотекар відділу юнацтва, Ірина Мухіна провела мультимедійний екскурс Вінницькою садибою – музеєм М. Коцюбинського.

Школярі довідались багато нового про письменника, а ведуча завершила вечір цитатою С. Єфремова про М. Коцюбинського: “Людина культурна, до найменших подробиць, європеєць з голови до п’ят… був справжнім аристократом духу без жодного силування…” М. Коцюбинського називали Сонцепоклонником і Соняхом, бо над усе любив сонце, квіти і дітей.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *