В піснях і слові Заповіту Живий у правді віковій

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. До них належить й ім’я великого українського поета, провісника нового життя, народного пророка, титана духу – Т.Г.Шевченка.

З нагоди 200-ліття від дня його народження в рамках проведення обласних курсів підвищення кваліфікації бібліотечних працівників в літературно-музичній світлиці «Берегиня» відбулася літературно-драматична композиція «Живий у правді віковій, В піснях і слові Заповіту».

За допомогою мультимедійного обладнання глядачі мали змогу вкотре поринути в неповторний поетичний та мистецький світ Великого Кобзаря переглянувши буктрейлер «Художник з душею поета».

Всі присутні разом з ведучою завідувачкою відділу обслуговування користувачів – Зоряною Захарчук доторкнулись душею до неперевершеного творчого спадку Т. Г. Шевченка, завдяки гуртківцям ЦДЮТ Юлії Іванунь та Станіславу Семенюку, які підготували мелодекламацію на твори поета «У нашім раї на землі…», «Кавказ»(керівник Антоніна Левінська), а працівники центральної районної бібліотеки ім. Л. Мартовича відтворили інсценізацію «Зустріч з Шевченківськими героями»:образи з творів «Тополя»,(Галина Мороз), «Лілея»(Оксана Михайлюк), «Катерина»(Ірина Мухіна), «Гайдамаки»(Ірина Олінійчук). Інсценізацію уривку з поеми «Наймичка» здійснила та втілила образ наймички і невістки бібліотекар Оксана Левицька та Ірина Човганюк.

Логічним доповненням літературно- драматичній композиції були вокальні твори на поезії Шевченка «Посіяли гайдамаки» та «Не женися на багатій» у виконанні барда та композитора Євгена Ротермана.

Шевченко і Україна творять властиво одне.Особиста доля поета символізує й долю цілої нації. Тарас Шевченко своїми помислами сягав далекого майбутнього, яке він ясно бачив оком пророка, зумів передбачити багато важливих історичних подій. Український феномен – грізний, непоступливий, могутній Майдан, справжня революція гідності, цьому свідченням!

Для глядачів було продемонстровано відеоролик «Молитва» Т.Шевченка на Майдані» за участю Б.Ступки. Завідувачка відділу краєзнавства та народознавства Марія Сорока продекламувала цикл поезій під загальною назвою «Розрита могила».

Фінальним акордом заходу було звернення Т.Г.Шевченка (образ, якого втілив працівник районного Палацу культури Роман Дронюк), історичної постаті княгині Ольги (працівник районного відділу культури Людмила Михалчук), образ Запорізької Січі (бібліотекар ЦРБ Оксана Левицька) та образ України (бібліотекар ЦРБ Ірина Олінійчук) до українського народу, підкресливши значущість постаті Т.Г.Шевченка в історії України. На завершення всі учасники композиції і глядачі заспівали безсмертний «Заповіт».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *