Навчальний візит до бібліотек Латвії

   Протягом 23-28 березня 15 молодих бібліотечних лідерів в рамках Програми «Лідерство для молодих бібліотекарів» при підтримці Програми «Бібліоміст», Ради міжнародних досліджень та обмінів (IREX) та Благодійного фонду «Творчий центр ТЦК» взяли участь в робочому візиті до бібліотек Латвії, з метою вивчення досвіду роботи латвійських колег та адаптація його до бібліотечної системи України. Івано-Франківщину представила методист І к. Надія Виклюк.

   Важливо зауважити, що бібліотеки в Латвії не поділяються на дитячі, дорослі, юнацькі…, а вони є сімейними, для всіх категорій читачів і носять назву мікрорайону в якому знаходяться. Всі бібліотеки комп’ютеризовані, а Інтернет оплачує держава.

  Знайомство розпочалося з відвідування Юрмальської міської думи, та презентації керівника Юрмальського об’єднання бібліотек. Наступними презентували свою роботу колеги з Кемерської бібліотеки (м. Юрмала). Незабутнє враження справило виконання «Заповіту» Т.Г. Шевченка на латиській мові працівниками цієї ж бібліотеки, українські бібліотекарі в свою чергу, виконали його в оригіналі.

  Приємне враження справили на молодих лідерів книгозбірні м. Венстпілс – а це бібліотека Парвенті та головна бібліотека Венспілса, які збудовані за останніми тенденціями бібліотечних новинок.

  Цікавими були презентації стратегії Національної бібліотеки Латвії, яку молоді бібліотечні лідери відвідали в 3 день робочого візиту. Як зазначив Олдіс Зарінс – основні цінності бібліотеки – відкритість і компетентність.

  Незабутнє враження залишилось від екскурсії в нове приміщення Національної бібліотеки Латвії. Цікаво, що називається воно «Замок світла» і вражає своєю масштабністю, а про його призначення в народі було багато версій. Сама будівля має 12 поверхів і -1(0) поверх. Після відкриття тут буде і концертний зал, і міні звукова студія, ресторан, кафе, картинна галерея та багато іншого. Перше що можна побачити, це велика стіна на кілька поверхів, яка заповнена книгами, що подаровані для бібліотеки відомими політиками і простими користувачами, під час проведення акції «Цепочка книг».

   Ризька центральна районна бібліотека вітала гостей книжковою виставкою «Привітання гостей з України». Заступник директора Долореса Вейланде провела презентацію про роботу ЦБС та екскурсію по бібліотеці. Як зазначила директор Дзідра Шміта: «Бібліотеки не працюють для книг, а для читачів».

  Надзвичайно змістовною була презентація роботи дитячого відділу Ризької ЦБ, яку провела її завідуюча Наталі Холоші.

  Познайомились українські бібліотекарі і з бібліотекою-філією «Відземе», яка входить до складу Ризької ЦБС. Її завідуюча провела екскурсію та познайомила з роботою філії. Основна «ізюминка» – раритетні книги ХVІІІ століття. Читачі можуть вільно користуватися ними.

   Побували молоді лідери і в музеях, а саме в Юрмальському міському музеї, старовинному замку м. Венстпілс, відвідали Лісний дім в Національному парку Кемері (м.Юрмала).

На завершення навчального візиту колеги з Ризької бібліотеки люб’язно провели екскурсію по місту та познайомили з старовинною архітектурою Латвії.

  Молоді лідери вдячні Програмі «Бібліоміст» та Творчому центру ТЦК за надану можливість познайомитися з досвідом латвійських бібліотек та адаптувати його до своїх бібліотек.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *