“Бібліотека і влада”

   15 листопада в ОУНБ імені І. Франка відбувся обласний семінар для представників райдержадміністрацій, начальників відділів культури РДА та директорів централізованих бібліотечних систем Івано-Франківської області «Бібліотека і влада: партнерство задля розвитку місцевої громади» за участю директора міжнародної програми «Бібліоміст» Матея Новака.

Учасників семінару привітав заступник начальника управління культури, національностей і релігій ОДА Василь Тимків, який відзначив значимий внесок програми у технічне оснащення та розбудову бібліотечних закладів області.

Директор програми «Бібліоміст» Матей Новак розповів про здобутки і напрацювання бібліотечних закладів України та Івано-Франківщини у реалізації проектів, підтриманих програмою. Йшлося також про перспективи подальшого поступу бібліотек регіону у напрямку технічного оснащення та забезпечення доступу наших краян до Інтернет-ресурсів за сприяння місцевих органів влади.

Директор обласної наукової бібліотеки ім. І.Франка Людмила Бабій ознайомила присутніх із стратегією інноваційного розвитку бібліотечних установ краю, змінами, які сталися у бібліотечному середовищі Івано-Франківщини завдяки участі у проектній діяльності програми «Бібліоміст».

Про зусилля органів влади Івано-Франківської області, спрямованих на підтримку роботи бібліотек як необхідну умову успішного поступу громади, розповіли заступник голови з гуманітарних питань Городенківської районної державної адміністрації Степан Михайлюк, заступник міського голови м. Івано-Франківська Михайло Верес, перший заступник голови Надвірнянської РДА Володимир Калічко.

Виконавчий менеджер, координатор проектів Громадського Центру «Ділові ініціативи» Леся Вербовська відзначила  плідну співпрацю з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І.Франка у реалізації проекту «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», підтриманого програмою «Бібліоміст».

       Цікаву презентацію «Моделі стійкого розвитку і залучення додаткових ресурсів для громади» представили модератори: Юлія Ткачук, керівник відділу адвокації та комунікації програми «Бібліоміст» та Богдан Микицей, регіональний представник програми «Бібліоміст» в Івано-Франківській області.

         У дискусії-обговоренні нагальних питань подальшого розвитку бібліотечної галузі краю взяли участь заступники голів РДА, начальники відділів культури та директори ЦБС.

Підводячи підсумки семінару, усі присутні підтримали думку, що завдяки активній реалізації проектів міжнародної програми „Бібліоміст”, сьогодні у нас в області є чималі напрацювання у напрямку співпраці з громадськістю, яскраві взірці досягнень бібліотек краю, окреслені пріоритети інформаційного забезпечення широкого кола населення Івано-Франківщини.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *