Стрітенські зустрічі з Марією Вайно

   Традиційні зустрічі на свято Стрітення цьогоріч відбулися в Городенківській районній бібліотеці за участю поетеси, прозаїка, кіносценариста, авторки 14 художніх книжок Марією Вайно. Хто знайомий із творчістю цієї ліричної письменниці знають, що лейтмотив її поезії та прози живлющий-«любов  понад  усе»в  усіх її вимірах. Як віртуоз-скрипач вдало попадає на ніжні струни, народжуючи пісенне диво, так і вдало припасоване її мереживо слів в поетичних образах своєрідно і чітко відтворює світло й тіні цього життєдайного почуття.

   Мотив високості почуттів пронизує як вірші, так і прозові твори та кіносценарії. Саме кіносценарій «Чоловік в кредит, або четвертий варіант» Марії Вайно удостоївся лауреата Всеукраїнського конкурсу романів та кіносценаріїв «Коронація слова». Зі слів самої гості – кіно драматичне амплуа все більше її захоплює. А ще «кохається»  письменниця в новелістиці, саме в ній відбуваються тонкі психологічні доторки словом.

   «То не оповіді, а якісь шматки долі, вирвані, відщеплені, покинуті скалками, вп’ялись в мою душу…І не чуття, а бачиться іноді: якийсь паводок несе мене з ними…»-зізнається вона в своїй міні-передмові до першої прозової збірочки «Паводок». Отой паводок Любові з великої літери розлився на все творче поле Марії Вайно. А де Любов-там, звісно, і зрада і страждання, спокута і спокуса, і знову палка любов.

   Словом, Марія Вайно переконана сама і переконує свого читача: якщо таки існує отой обітований Рай, то він і є ЛЮБОВ.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *