Подаровані книги

Городенківська міська публічна бібліотека ім. Л. Мартовича щиро вдячна Оксані Хмарі, засновниці проєкту «Авторська Кухня Українська», упорядниці книги «Одписки з мамцених переписов», за подаровану літературу, яка поповнить книжковий фонд книгозбірні.

Одписки з мамцених переписов

Є події, які проходять в нашому житті так тихенько, що ніхто і не згадає, бо не зачепило…

Подія яка відбулася п’ятничного полудня, 10 вересня, в Городенківській міській публічній бібліотеці  ім. Леся Мартовича сколихнула жіночу авдиторію (бо тема якраз близька жінкам). До Городенки приїхала з презентаційною візитівкою творча чета поважних молодих людей о.Микола Григорук, Оксана Хмара, Наталія Гресько, Оксана Дрогобицька з місією – відкрити городенківцям ім’я жінки, яка залишила своїм нащадкам (тобто нам з вами) унікальну рукописну книгу з, сторічної давності рецептами вишуканих страв, які передала нам їмость Євгенія Винничукова з родини Долошицьких.

Ця книга дбайливо зберігається в Музеї історії підпільної УГКЦ с. Фитьків на Надвірнянщині. Саме завдяки настоятилеві місцевої церкви о. Миколі Григоруку ми мали можливість торкнутися до старовинних світлин, документів і самої рукописної книги рецептів під такою гарною назвою “Одписки з мамцених переписов”.

Уклінно завдячуємо о. Миколі за унікальну можливість відчути подих старожитностей і на мить зануритися у світ шляхетної родини, яка проживала в нашому місті і залишила відбиток саоєї любові на Городенківській землі. Завдячуємо і креативним, творчим панянкам: Оксані Хмарі – авторці проєкту “Авторська кухня українська”, упорядниці відновленої з рукопису книги; Наталії Гресько – редакторці видання; Оксані Дрогобицькій – кандидату історичних наук із Прикарпатського національного уніаерситету                           ім. В.Стефаника, яка повідомила нам про обрядовість і побут тогочасної сільської інтелігенції.

Математика – королева наук

Президент України Володимир Зеленський своїм Указом оголосив 2020-2021 навчальний рік Роком математичної освіти в Україні. Відповідне рішення прийняли для того, аби забезпечити рівний доступ українських школярів до сучасної і якісної математичної освіти, та формувати у них належний рівень математичної компетентності.

В дитячому відділі Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича діє книжкова виставка «Світ математичних лабіринтів». В відділі обслуговування користувачів розгорнута виставка «2020/2021 навчальний рік – Рік математичної освіти в Україні».

На виставці представлені матеріали по історії математики, підручники по математиці для школярів та студентів, а також збірники цікавих математичних задач і головоломок.