15 вересня – Міжнародний день демократії

Демократія – це не тільки мета, але і процес, і лише за умови повної участі та підтримки міжнародної спільноти, державних органів влади, суспільства і окремих громадян, ідеали демократії можуть дійти до кожної людини в будь-якому куточку світу.

В кіноклубі «Правовий простір» Docudays.UA, що діє при Городенківській міській публічній бібліотеці відбувся показ стрічки китайського режисера Вейджун Чен «Голосуй за мене, будь ласка!» (2009), яка демонструє нам, як формуються принципи демократії. Режисер показує на прикладі дітей, що б сталось, якби в Китаї дійсно існувала демократія.

Глядачі, а це суб’єкти пробації Коломийського районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» переглянули фільм, разом з модератором Надією Виклюк обговорили його. Висловлювались, що на їх думку означає демократія, чому важливо мати свободу вибору, та як на наш вибір впливають різні події і фактори.

Подаровані книги

Городенківська міська публічна бібліотека ім. Л. Мартовича щиро вдячна Оксані Хмарі, засновниці проєкту «Авторська Кухня Українська», упорядниці книги «Одписки з мамцених переписов», за подаровану літературу, яка поповнить книжковий фонд книгозбірні.

Одписки з мамцених переписов

Є події, які проходять в нашому житті так тихенько, що ніхто і не згадає, бо не зачепило…

Подія яка відбулася п’ятничного полудня, 10 вересня, в Городенківській міській публічній бібліотеці  ім. Леся Мартовича сколихнула жіночу авдиторію (бо тема якраз близька жінкам). До Городенки приїхала з презентаційною візитівкою творча чета поважних молодих людей о.Микола Григорук, Оксана Хмара, Наталія Гресько, Оксана Дрогобицька з місією – відкрити городенківцям ім’я жінки, яка залишила своїм нащадкам (тобто нам з вами) унікальну рукописну книгу з, сторічної давності рецептами вишуканих страв, які передала нам їмость Євгенія Винничукова з родини Долошицьких.

Ця книга дбайливо зберігається в Музеї історії підпільної УГКЦ с. Фитьків на Надвірнянщині. Саме завдяки настоятилеві місцевої церкви о. Миколі Григоруку ми мали можливість торкнутися до старовинних світлин, документів і самої рукописної книги рецептів під такою гарною назвою “Одписки з мамцених переписов”.

Уклінно завдячуємо о. Миколі за унікальну можливість відчути подих старожитностей і на мить зануритися у світ шляхетної родини, яка проживала в нашому місті і залишила відбиток саоєї любові на Городенківській землі. Завдячуємо і креативним, творчим панянкам: Оксані Хмарі – авторці проєкту “Авторська кухня українська”, упорядниці відновленої з рукопису книги; Наталії Гресько – редакторці видання; Оксані Дрогобицькій – кандидату історичних наук із Прикарпатського національного уніаерситету                           ім. В.Стефаника, яка повідомила нам про обрядовість і побут тогочасної сільської інтелігенції.

Математика – королева наук

Президент України Володимир Зеленський своїм Указом оголосив 2020-2021 навчальний рік Роком математичної освіти в Україні. Відповідне рішення прийняли для того, аби забезпечити рівний доступ українських школярів до сучасної і якісної математичної освіти, та формувати у них належний рівень математичної компетентності.

В дитячому відділі Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича діє книжкова виставка «Світ математичних лабіринтів». В відділі обслуговування користувачів розгорнута виставка «2020/2021 навчальний рік – Рік математичної освіти в Україні».

На виставці представлені матеріали по історії математики, підручники по математиці для школярів та студентів, а також збірники цікавих математичних задач і головоломок.