Франкові читання

Городенківська міська публічна бібліотека ім.Леся Мартовича започатковує Франкові читання, приурочені до 165-річчя від дня народження письменника, поета, громадського і політичного діяча Івана Франка.

Вітаємо з Днем України!

З національним святом українського народу –

Днем незалежності – ми щиро Вас вітаємо!

Благополуччя, щастя, радості, натхнення,

Добра, здоров’я й злагоди бажаємо.

Нехай це свято Вам наснаги додає,

В майбутнє краще доля стежку прокладе.

Мед цвіту папороті

В рамках святкування 30 річниці Незалежності України у світлиці Городенківської міської публічної бібліотеки ім Л.Мартовича відбулася зустріч із молодим художником, есеїстом,  автором музичного проєкту “Мед цвіту папороті” на  ю-туб Віталієм  Боклащуком,  який завітав до книгозбірні зі своїм наставником, вчителем,  класиком сучасної української літератури Любком Дерешем.  Що таке пам’ять, чи ми повинні пам’ятати усі історичні події, чи прийнятно для історії “забувати” щось, яке значення для народу мають пам’ятки культури і їх збереження? Відповіді на ці та інші запитання могли почути присутні на заході в рамках лекторіїв “Таємниця пам’ятки. Вірменський костел”,  представлених Любком Дерешем.

В рамках зустрічі Віталієм Боклащуком був також представлений допрем’єрний показ кліпу, сценарій якого був редактований письменником.

Модератором зустрічі була Оксана Михайлюк.

Сторінками журналу “Майстерня вишивки”

В рамках відзначення 30-річчя Незалежності України  відділ обслуговування користувачів Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича презентували бібліогід «Сторінками журналу «Майстерня вишивки».

Пісенний вернісаж Наталії Майдан

В світлиці «Берегиня» Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича в рамках заходів щодо відзначення 30-літнього ювілею Незалежності нашої України відбувся пісенний вернісаж нашої талановитої землячки з славного села Тишківці Наталії Майдан. Впродовж півтори години бархатноголоса співачка чарувала публіку своїми неповторними піснями. З першим творчим піснезвітом чарівну співачку вітали земляки села в особі голови СВК ім. Т. Шевченка Романа Неміша, сільського старости Володимира Золотарчука, директора місцевої школи Світлани Кавчук та завідувачки сільською бібліотекою- філією Марії Боюк. Слова вдячності та пошанівку засвідчили багатолітня голова Городенківського Союзу Українок Марта Дячук та очільниця міської книгозбірні Віра Гудзик.

 

Хай в серці кожної дитини живе любов до України

Працівники дитячого відділу міської публічної бібліотеки ім. Л.Мартовича провели літні читання в групі «Ромашка» дитячого дошкільного закладу «Зірочка»

… На білому світі є різні країни,

Де ріки, ліси і лани…

Та тільки одна на землі Україна,

А ми її доньки й сини…

З такими словами звернулась до діток завідувачка дитячого відділу МПБ Олександра Ничик, яка і привітала їх з нагоди 30-ї річниці Незалежності України. З історією та символами нашої держави ознайомила дітей бібліотекар Галина Мороз. Маленькі читачі переглянули книги про мальовничі куточки нашої Батьківщини.

До уваги користувачів в дитячому відділі МПБ представлена книжкова виставка «Ти у мене єдина» присвячена 30-річчю Незалежності України.

Мартовичеві читання

В рамках проєкту «Книжковий арсенал у твоїй бібліотеці», започаткованому Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» та ВГО Українська бібліотечна асоціація

Городенківська міська публічна бібліотека ім.Леся Мартовича започатковує Мартовичеві читання приурочені до 150-річчя від дня народження письменника Леся Мартовича.

 

 

 

Ти у мене єдина

Для суб’єктів пробації Коломийського районного сектору №1 філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області в читальній залі відділу обслуговування користувачів Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича була проведена презентація святочної книжкової виставки «Ти у мене єдина» (до 30-річчя Незалежності України). Провела завідувачка відділу обслуговування користувачів Зоряна Захарчук.

Молодіжне слово краю

     На відзначення 30-літнього ювілею України в Городенківській міській публічній бібліотеці ім. Леся Мартовича відбулась творча формація «Молодіжне слово краю». Дійство зібрало талановиту молодь, що творить Слово. Своїми творчими замальовками ділились: Ніна Своряк (с.Чернятин), Мар’яна Плиткан (с. Глушків), Марія Лисик (с.Корнів), молоде подружжя з Чернятина Дмитро та Аліна Михайлюки, які, окрім  Аліниних віршів, подарували відвідувачам свої пісні. Поезію українських авторів зворушливо читала майбутня драматична акторка, студентка  інституту мистецтв Прикарпатського Національного університету ім. В.Стефаника Христина Березовська. Модерувала захід Марія Сорока.

З Україною в серці

24 серпня святкуватимемо 30-річчя Незалежності України. З цієї нагоди в стінах  Чернятинської бібліотеки-філії відбулось бібліо-кафе «З Україною в серці».

Модератор заходу Орислава Малоглова розповіла учням 4 класу про  історію України, про обереги нашого краю, про мужність нашого народу в боротьбі за волю України.  Діти співали пісні, відгадували загадки, ознайомилися з книгою А.Усатої «З Україною в серці». Наталія Малик продекламувала вірш «Мій прапор».

Пацьоркове Покуття

Колоритна краса українок  завжди оспівувалася у пісня, літературних та мистецьких творах. Важко уявити цей образ без традиційних прикрас, адже вони були одним із головних елементів українського вбрання. Саме про прикраси , які носили в давнину покутянки , і розповідала сьогодні на краєзнавчих лекторіях “Пацьоркове Покуття “, які відбулися у стінах Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Л.Мартовича, майстриня по нанизуванні намиста п. Марія Давибіда.

    Майстриня у своїх народознавчих розвідках сконцентрувала увагу на значущості прикрас у житті жінки, адже вони були і оберегом,і родинною цінністю,і дівочим посагом. Розповідь п.Марії доповнила мисткиня п.Людмила Вонсуль інформацією про найпоширеніший на Покутті вид  прикрас -силянки. Лекторії супроводжувалися  слайд-презентацією, також присутні мала змогу побачити “вживу” автентичні покутські прикраси з приватних колекцій. Модератором заходу була Оксана Михайлюк.