Роман Шухевич- лицар українського духу

З нагоди 114-річниці від дня народження Романа Шухевича в читальній залі відділу обслуговування користувачів діє викладка літератури та електронних ресурсів «Роман Шухевич – лицар українського духу».

Роман Шухевич – український політик і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів. Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату Української головної визвольної ради (1943–1950). Борець за незалежність України у XX сторіччі.

2007 року Романові Шухевичу посмертно присвоєне звання Герой України з удостоєнням ордена Держави. Посмертно іменований найвищим почесним пластовим ступенем гетьманського скоба (1950).

Петро Дужий, ідеолог ОУН, писав про Шухевича: «Боротьба за волю українського народу, за його суверенне державне існування і розквіт стала змістом життя Романа Шухевича — людини виняткового гарту».

Запрошуємо всіх шанувальників історії України та рідного краю ознайомитись з викладкою.

Берегти природу від забруднення

У читанні немає канікул! Під цим гаслом пройшло відкриття сезону  Літнього  читання.  В Виноградській бібліотеці-філії відбувся яскравий і в той же час корисний захід «Берегти природу від забруднення». Із зацікавленням діти слухали завідувачку бібліотеки-філії Галину  Віксевич про стан навколишнього середовища, про екологічні проблеми. Бібліотекар  закликала присутніх не бути байдужим до природи, розуміти й берегти її, бути відповідальними за свої вчинки.

Діти з задоволенням розглянули цікаві і яскраві книги.

Відпочинок з книгою – це завжди пізнавально, весело і цікаво.

Історія про намисто, нанизані у розповідь

В рам ках проєкту “Книжковий Арсенал у твоїй бібліотеці”, започаткованому Міжнародним фестивалем “Книжковий Арсенал “та ВГО Українська бібліотечна асоціація,  в Городенківській міській публічній бібліотеці ім.Л.Мартовича відбулася зустріч з відомою далеко за межами Покуття майстринею п.Марією Давибідою.

За доброю покутською традицією благословив дійство отець-декан Ігор Левицький. Мискиня,чиї намисто дарують радість жіноцтву не лише в Україні, а й в різних країнах світу, розповіла про свій  творчий шлях, про специфіку нанизування прикрас, наочно продемонструвала матеріали, з якими працює та поділилася знаннями про автентичне намисто. З вітальним словом на заході виступили директор комунального закладу Центр культури та мистецтва п.Р.Осадчук, директор Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Л.Мартовича п.В.Гудзик, друзі та пошановувачі таланту п.Марії. Модератором заходу була Оксана Михайлюк.

25 річниця Конституції України

В рамках проєкту «Книжковий Арсенал у твоїй бібліотеці», започаткованому Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» та ВГО Українська бібліотечна асоціація, в Городенківській міській публічній бібліотеці ім. Л.Мартовича  відбулися урочистості з нагоди 25-ї річниці Конституції України.

Ведуча дійства завідувачка відділу обслуговування користувачів Зоряна Захарчук здійснила історичний екскурс до конституційних традицій України, зокрема віртуально за допомогою мультимедійних засобів перенесла гостей у пам’ятний день прийняття основного закону – 28 червня 1996 року.

За доброю українською  традицією   захід розпочався з Божого благословення отців-деканів  Ігоря Левицького та Богдана  Мороза.

З вітальним словом виступив секретар виконавчого комітету міської ради п. Любомир Музичка. Звучали патріотичні  пісні у виконанні Наталії Майдан, а Роман Дронюк декламував невмирущу поезію Кобзаря.

З нагоди державного свята відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника Незалежності України.

Поетичне панно Інни Грицик

В рамках проєкту «Книжковий Арсенал у твоїй бібліотеці», започаткованому Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» та ВГО Українська бібліотечна асоціація в Городенківській міській публічній бібліотеці ім. Л.Мартовича відбулося поетичне панно Інни Грицик з Олієво-Королівки «Люблю цей світ, що дарував мені Господь».

Молода поетеса-початківець читала свої вірші, демонструвала кілька відеороликів авторського виконання поезій, «обрамлених» українськими мелодіями та красивими відео-пейзажами нашого краю. З першим творчим ужинком гостю вітали сільський староста Іванна Пулька, земляки, друзі, родина, директорка міської публічної бібліотеки Віра Гудзик. Хорошому настроєві дійству сприяли пісні у виконанні чоловічого дуету у складі Івана Гультая та Любомира Базилевича.

Майстер-клас «Вузлики на пам’ять»

В рамках проєкту «Книжковий арсенал у твоїй бібліотеці», започаткованому Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» та ВГО Українська бібліотечна асоціація в дитячому відділі Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Л.Мартовича 24 червня відбувся з майстринею із плетіння у техніці макраме Ганною Левінською.

Лялькова вистава «Пан Коцький»

В рамках проєкту «Книжковий арсенал у твоїй бібліотеці», започаткованому Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» та ВГО Українська бібліотечна асоціація в дитячому відділі Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Л.Мартовича 24 червня відбулася лялькова вистава «Пан Коцький» (на сучасний лад) для глядачів, вихо ванців дитячого садочку «Зірочка».

Краєзнавча лекторія на тему “Велика війна 1914-1918 рр. на Городенківщині”

В рамках проєкту “Книжковий Арсенал у твоїй бібліотеці”,започаткованому Міжнародним фестивалем “Книжковий Арсенал” та ВГО Українська бібліотечна асоціація в Городенківській міській публічній бібліотеці ім.Л.Мартовича в прямому етері відбулися краєзнавчі лекторії на тему “Велика війна 1914-1918 рр. на Городенківщині” за участю краєзнавця п.Андрія Кравця. Із вступним словом-представленням виступив колега та наставник лектора – знаний далеко за межами Городенківщини краєзнавець,кандидат історичних наук п.Ярослав Левкун. Катехит п.Людмила Вонсуль спрезентувала оригінальний презент -“похідний вузлик” дослідника-шукача. Лекторії доповнювалися слайд-презентацією.

ЮВІЛЕЙНА ІМПРЕЗА З ЄВГЕНОМ БАРАНОМ

В рамках проєкту «Книжковий арсенал у твоїй бібліотеці», започаткованому Міжнародним фестивалем «Книжк овий Арсенал» та ВГО Українська бібліотечна асоціація в Городенківській міській публічній бібліотеці ім. Л.Мартовича відбулась творча ювілейна імпреза з відомим критиком, літературознавцем, есеїстом, лауреатом багатьох Всеукраїнських та Міжнародних премій, заслуженим працівником культури України Євгеном Бараном. В творчому тандемі разом із ним завітала заступниця директорки ОУНБ ім І.Франка Галина Горбань. Автор багатьох книг, есеїв, щоденникових медитацій та афоризмів, дослідник та впорядник матеріялів про відомих постатей України окреслив свої творчі набутки, з якими ювіляр активно підійшов до свого 60-річчя.
Поважного гостя з ювілеєм вітали директор КЗ «Центр культури і мистецтва» Городенківської міської ради Роман Осадчук, заступник Центру Ярослав Левкун, отець-декан Ігор Левицький, катехит Людмила Вонсуль, поет Богдан Дичук, краєзнавець Володимир Никифорук. Вітальну вервечку завершила директорка Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Л.Мартовича Віра Гудзик, яка радо повідомила ювіляру про подання Євгена Барана на присудження районної премії ім. Леся Мартовича за збірку наукових есеїв та статтей «25 монологів про літературу», де йдеться про видатних постатей українського письменства, зокрема Покутської трійці – Лесь Мартович, Василь Стефаник, Марко Черемшина, листування Стефаника з нашим земляком Левком Бачинським, висвітлено образ Романа Шухевича (родовід якого почався в нашому славному с. Тишківці) у спогадах Василя Кука.
Земляк Леся Мартовича, активіст-просвітянин Іван Липчук заполонив світлицю пречудовим виконанням стародавніх покутських пісень.
Модератором заходу була Марія Сорока.

Церемонія відкриття Х Книжкового Арсеналу

 

 

Церемонія відкриття ювілейного Книжкового Арсеналу та нагородження переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2021» — наживо в Мистецькому арсеналі на локації Кафе Європа та онлайн.

https://fb.watch/6wlx6N131i/

Книжковий Арсенал у твоїй бібліотеці

Шановна Городенківська громадо! Запрошуємо Вас на відкриття проєкту «Книжковий Арсенал у твоїй бібліотеці», започаткованому Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» та ВГО Українська бібліотечна асоціація, який відбудеться з 22 по 26 червня 2021 року у Городенківській міській публічній бібліотеці ім.Леся Мартовича. Будемо раді бачити Вас!

80-річниця від дня народження Івана Миколайчука

Відділ обслуговування користувачів Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича презентує викладку літератури та електронних ресурсів, яка приурочена 80-річниці від дня народження Івана Миколайчука.

15 червня 1941 р. народився Іван Миколайчук, видатний український кіноактор, сценарист, режисер та письменник, лауреат Шевченківської премії 1988 року (посмертно). Його називали «душею українського кіно», генієм сучасності, «народним» артистом через те, що його знали і любили мільйони, хоч від держави він мав звання лише «заслуженого».

34 ролі в кіно, 9 сценаріїв та 2 режисерські роботи.

Ролі молодого Тараса Шевченка у фільмі «Сон» та Івана Палійчука у «Тінях забутих предків» принесли Миколайчукові загальне визнання. Кінострічка «Тіні забутих предків» була визнана однією з двадцяти найкращих картин світу.

Безклубенко С. Українське кіно : начерк історії / Сергій Безклубенко. – Київ : Альтерпрес, 2004. – 192 с.

Брюховецька Л. Іван Миколайчук / Лариса Брюховецька. – Київ : Ред. журн. «Кіно-Театр», КМ Академія, 2004. – 272 с. : іл. – (Б-ка журн.. «Ніно-Театр»).

Іван Миколайчук [Електронний ресурс] : збірник кінематографічних творів. – Електрон. відео дані. — Київ : ДП “Національний центр Олександра Довженка”, 2010. — 7 електрон. опт. диск (DVD-відео). – (Класика українського кінематографа).

Миколайчук І. Сценарії / Іван Миколайчук, – Київ : Ред. журн. «Міжнародний туризм», 2008. – 544 с.

 

Чарівний світ книг

Дитячий відділ Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича на Facebook-сторінці розпочинає Дитячу карусель «Чарівний світ книг».

До 210-річниці з дня народження американської письменниці Гаррієт Єлізабет Бічер Стоу. Своїм користувачам бібліотека пропонує викладку літератури «Провідна зоря Гаррієт Бічер Стоу».

Гаррієт Єлізабет Бічер Стоу народилася     14 червня 1811р. в місті Личфілд (штат Коннектикут, США) у сім’ї відомого богословата проповідника Лиману Бічера. Довгий час майбутня письменниця працювала вчителькою школи для дівчаток. яку заснувала її сестра. У 1836 вийшла заміж за професора богослов’я.

У своїх літературних творах вона виступила полум’яною захисницею жіночої освіти та знищення рабовласництва. 

Світова популярність прийшла до американської письменниці Гаррієт Бічер Стоу після опублікування роману «Хатина дядька Тома». Бічер-Стоу з вражаючою яскравістю змалювала не людяність рабства, коли людина стає об’єктом купівлі-продажу, а життя його нічого не варте.  Найвідоміший її роман – “Хатина дядька Тома” (1852) у першому ж році розійшовся тиражем у                350 тисяч, а загалом у 600 тисяч примірників, витримав 35 видань в Англії і був перекладений 20 іноземними мовами.

Будинок Бічер-Стоу в Брансуїке, штат Мен, де була написана “Хатина дядька Тома”, входить до списку найважливіших пам’яток США.

У книзі “101 найвпливовіша неіснуюча особистість”, яка присвячена літературним героям, що зіграли значну роль і в історії людства, дядько Том посідає 11-те місце.

Герой українського народу (до 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця)

2021-й рік на Прикарпатті проголошено Роком полковника армії Української Народної Республіки та голови проводу Організації українських націоналістів Євгена Коновальця.

Євген Коновалець – один з тих особистостей, які залишили глибокий і незнищимий слід в історії не лише Визвольних Змагань України на початку 20-го століття, а й вплинули на весь процес здобуття Україною незалежності. Він, попри всі свої заслуги перед Україною, вчинив річ значно важливішу – організував процес визвольної боротьби.

Народився Євген Коновалець 14 червня 1891 року в українському селі Зашків поблизу Львова,. В сім’ї галицької інтелігенції, батько Михайло – управителем місцевої народної школи, а мати Марія – вчителем, Євген Коновалець отримав любов до України, яка на той час перебувала під окупацією.

Євген Михайлович Коновалець пройшов багато битв, полонені табори, пережив жорстокі допити і багато знущань. Але все це не зломило ані дух Євгена, ані його фізичні сили. І лише теракт, організований за особистим наказом Сталіна, змусив Коновальця замовкнути назавжди.

Цілу біографію полковника армії Української Народної Республіки Євгена Коновальця можна звести до короткої формули: «Жив для України і загинув у боротьбі за неї».

#Євген_Коновалець