«Пан Коцький» в театрі «Лялька і книга»

Для маленьких читачів дитячого відділу Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича в театрі «Лялька і книга» відбулася презентація української народної казки на сучасний лад «Пан Коцький». Запрошуємо  до перегляду лялькової вистави!

Ювілейна пектораль Євгена Барана «В полоні Слова»

Євген Михайлович Баран — відомий франківський літературознавець, критик, кандидат філологічних наук (1994), доцент кафедри української літератури Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (з 1998), член Національної Спілки письменників України (1997), заслужений працівник культури України (2014), почесний краєзнавець України (2016);  лауреат  премії імені Олександра Білецького в галузі літературної критики (1999),  Івано-Франківської міської премії імені Івана Франка (2001), Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» (2003),   Івано-Франківської обласної премії імені Василя Стефаника (2006),  Міжнародної премії імені Богдана-Нестора Лепкого (2007),  премії імені Дмитра Нитченка (2008),   міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» (2009),   міжнародної літературної премії імені Івана Кошелівця (2010),  Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша (2012),   літературної премії імені Валер’яна Підмогильного (2012),     Івано-Франківської обласної премії імені Антона Могильницького (2016),  Всеукраїнської премії в галузі літератури ім. С.Сапеляка (2016), літературної премії імені Тараса Мельничука (2017),  Всеукраїнської літературної премії імені Леоніда Череватенка (2017),    Івано-Франківської обласної премії імені Володимира Полєка в галузі краєзнавства (2017),   літературної премії імені Миколи Євшана (2017),     Всеукраїнської премії «За  подвижництво у державотворенні» імені Якова Гальчевського (2019),  літературно-мистецької премії імені Марка Черемшини (2019),   літературної премії імені Павла Добрянського (2020); нагороджений     медаллю «Почесна відзнака НСПУ»(2011),   медаллю «Будівничий України» (2011),   ювілейною відзнакою — «200 років з Дня народження Т. Г. Шевченка» (2014),   медаллю Івана Мазепи (2016),  медаллю «За відродження України» (2016),   медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» (2016),   відзнакою міського голови м. Івано-Франківська — медаллю «Міць і гордість міста» (2016),  медаллю  «100 років Західноукраїнської Народної Республіки» (2018),   міжнародною медаллю  імені Олександра Довженка (2021).

До 60-річчя від дня народження Євгена Барана Городенківська міська публічна бібліотека ім.Леся Мартовича підготувала відео-вітання «Ювілейна пектораль Євгена Барана «В полоні Слова»» (автор і ведуча – Марія Сорока, оператори – Надія Передерко, Людмила Шологон, монтаж – Світлана Григорів).

Є найсвятіше слово на землі. Одне. Високе. Світле: Україна!

#День_Героїв

Свято Героїв України – це свято величі духу українських вояків, борців за волю України, які в боротьбі з ворогами залишилися нескореними. Це свято дає нам  можливість відродити історичну пам’ять, адже на величі вчинків і духу найкращих синів і дочок України виростають нові герої, нові захисники  незалежності України.

З нагоди відзначення  Дня Героїв України в читальній залі відділу обслуговування користувачів Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича презентована  викладка літератури «Є найсвятіше слово на землі. Одне. Високе. Світле: Україна!» На викладці представлені книжкові видання про світочів волі і правди, мужніх патріотів України, що вели за собою народ до незалежності. Це і Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Лев Бачинський, герої Крут, Степан Бандера, Роман Шухевич, Євген Коновалець, В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко…

В нинішній політичній ситуації це свято – не лише данина пам’яті героям минувшини, а й день шани героїв новітніх, які сьогодні віддають свої життя за соборність та незалежність нашої Батьківщини. Цей день є символом незборимості української нації.

Слава Україні! Героям слава!

День вишиванки

Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг!

Вона настільки глибоко увійшла в наше життя , що в Україні встановили навіть спеціальне свято  – День вишиванки, яке святкують щорічно, у третій четвер травня.

З нагоди Дня вишиванки працівники книгозбірні Городенківської ТГ організували бібліотечні заходи – тематичні виставки літератури, віртуальні флешмоби, етнохвилинки для дітей, а також представляли роботи майстринь-вишивальниць.

Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі

  Гарна й ошатна, оздоблена символічними орнаментами сорочка , наша рідна вишиванка, сьогодні стала не просто елементом одягу, а своєрідною міжнародною візитівкою українців. Поза часом і модою, вона є елементом традиційної народної культури.  З нагоди Всесвітнього дня вишиванки відділ обслуговування користувачів Городенківської міської публічної бібліотеки   ім. Л. Мартовича презентує викладку літератури з фондів читальної зали книгозбірні приурочену українській вишивці, зокрема, історії української вишивки, гуцульській вишивці Карпат та покутській вишивці Прикарпаття зібраної в декількох томах, знаною дослідницею  української автентичної вишивки Іриною Свйонтек.                                                                                              

       Дана викладка для тих, хто вміє вишивати, хто закоханий в українську вишивку, шанує її традиції бажає їх продовжувати й розвивати, хоче зробити власний внесок у скарбницю народного вишивального мистецтва.  У виданнях розміщено схеми композицій вишивки для чоловічих та жіночих сорочок , які було розроблено на основі старовинних колекційних зразків і схеми кількох традиційних та сучасних кроїв для їх пошиття.

       Гостинно запрошуємо Вас та бажаємо Вам приємного, радісного та натхненного творіння!

Його душа – Бетховена соната

Наш край багатий на видатних людей. Також він багатий і на відомих письменників. Серед них найпомітніша постать — це Василь Стефаник.

Василь Стефаник – талановитий український письменник-реаліст, неперевершений майстер стислої соціально-психологічної новели. Його творчість припадає на кінець ХІХ та першу третину нашого століття.

В.Стефаник написав не так уже й багато – його художні твори вміщаються в одному томику. І все ж ім’я письменника стоїть поряд з іменами найвидатніших новелістів світу. 

Городенківська міська публічна бібліотека ім.Леся Мартовича підготувала відео-пам’ятку «Його душа – Бетховена соната». Автор ідеї – бібліотекар сектору краєзнавства та народознавства відділу обслуговування користувачів Марія Сорока.

 

Новеліст світової слави

“Я писав те, про що серце співало… Кажуть, що я песиміст. Але це не правда! Я оптиміст. Я представив настрій села і все те страшне, що є в ньому, і що так болить мене. Писав я горіючи, і кров зі сльозами мішалася. Але коли я найшов у ваших душах слова, що можуть гриміти, як грім, і світити, як зорі, то це оптимізм”. (Василь Стефаник)


З нагоди 150-ї річниці від дня народження нашого славетного земляка, геніального сина української землі – Василя Стефаника в читальній залі відділу обслуговування користувачів Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Л.Мартовича діє книжкова виставка-присвята «Новеліст світової слави».

Запрошуємо всіх поціновувачів соціально-психологічної прози доторкнутись до неповторного, зворушливого світу майстра новел та зануритись в глибину життєвих переживань і почуттів Василя Стефаника.

Я свою душу пустив у душу народу

14 травня 2021 року виповнюється 150 років від дня народження видатного українського письменника, неперевершеного майстра соціально-психологічної прози, новатора модерністської техніки письма, новеліста, тонкого спостерігача людської душі, гуманіста і просвітителя Василя Семеновича Стефаника.

Дитячий відділ Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Л.Мартовича підготував викладку літератури «Я свою душу пустив у душу народу».

Великодня писанка в маминих руках

В провідну неділю, що поєдналась цьогоріч з Днем матері, в місті Городенка відбулось духовно-мистецьке свято «Великодня писанка в маминих руках». Бібліотечні працівники Городенківської ТГ також взяли актину участь у фестивалі, де представили виставки покутських писанок, тематичні видання. 

Дорогі жінки, любі наші матері!

Традиційно в кожну другу неділю квітучого травня українські родини відзначають День Матері. Цей прекрасний день спонукає всіх нас промовити слова щирої вдячності за безмежну любов, постійну турботу, ніжність і ласку найдорожчій людині, яка подарувала кожному з нас радість життя – Матері.

Усе найсвітліше та найцінніше у наших долях пов’язано з матір’ю, про що згадуємо упродовж років, переповідаючи власним дітям та закладаючи в їхніх душах паростки глибокої шани до берегині роду людського.

Незважаючи на складні життєві випробування, наші матері зберігають у своїх серцях невичерпне джерело добра, розуміння та терпіння. Вони наповнюють будні яскравими фарбами, надихають на шляхетні вчинки та мудрі справи, виховують повагу до рідної землі.
Бажаємо усім Вам, наші дорогі матері, турботливі бабусі, міцного здоров’я, життєвої енергії, сили і терпіння у виконанні материнського обов’язку. Хай здоровими і люблячими будуть Ваші діти, хай приносять вони Вам лише радість, хай Всевишній береже Ваші родини від нещасть, хай панує у них мир і злагода!

Низько схиляємо перед Вами голови за Вашу справді надзвичайно тяжку і відповідальну працю, за виховання майбутнього покоління.

   Зі святом, дорогі Матері! 

Дорогі колеги, користувачі книгозбірні, поціновувачі книги!

З відчуттям глибокої радості і від щирого серця поздоровляємо вас з Воскресінням Христовим, з Пасхою Христовою.
Бажаємо всім душевної чистоти і гармонії, миру та спокою в сімейних оселях. Нехай Чудо Воскресіння Христового надихає нас на добрі та праведні справи. Нехай Пасхальне Свято стане для кожного початком нового життя – кращого і добрішого. Нехай царюють у ваших серцях радість і душевний спокій!Нехай до Вашої оселі прийде здоров’я, любов, щастя, добробут, душа нехай світлішою стає, серце пламеніє любов’ю, а помисли стануть щирими та добрими. Всіх Вам земних благ!
Христос Воскрес! Воістину воскрес!

З повагою, дирекція Городенківської книгозбірні.

Зустріч з Наталією Матіяш

Незабутні зустрічі, цікаві люди, щасливі миті. Вони вриваються в життя кожної людини, огортаючи хвилею благодаті.

Сьогодні пропонуємо вам відвідати мальовниче село Чернятин, яке завжди славилось своїми творчими особистостями. Наша гостина, нарізі, до ошатного обійстя прекрасної жінки, чудової мисткині, в руках якої «оживає дерево», милі лялечки з клаптиків тканини, випилені лобзиком на фанері писанки, звірятка  … Наталії Матіяш.

Отож, люб’язно запрошуємо в її творчу майстерню.