Цікавинки із корзинки

Таку виставку книг для дітей організувала Слобідська бібліотека-філія. Цікаві барвисті книги про великі географічні відкриття і відомих мандрівників, про рослинний та тваринний світ, фентезі, пригоди та багато іншої цікавої літератури розкладені ……….у корзині!! Кожен, хто завітав до бібліотеки, міг вибрати вподобану йому книгу, почитати її, а також взяти додому. Діти з великим задоволенням гортають книги, розглядають ілюстрації, діляться своїми враженнями. Сам факт того, що можна взяти книгу з корзинки, для всіх відвідувачів став несподіваним. У такий неважкий і простий спосіб бібліотека залучає дітей до читання, а результат виявляється вражаючим

Моє життя, мов змах крилом пташиним

28 квітня цього року виповнилось би 70 років від дня народження талановитого композитора, прекрасного хормейстера, чудового мистецького спеціаліста, який успішно керував усіма(!) оркестровими колективами: народними, духовими, естрадно-симфонічними. Його жанрова багатовекторність матиме величезний вплив на формування композиторського мислення.
За свій доволі короткий вік (доля йому відрахувала 63 роки життя), Володимир Парфенюк встиг привити любов до музики, пісні багаточисельним дитячим та дорослим мішаним хорам, ансамблям як в Красноярському краї, де народився і де працював певний період майбутній композитор,так і в Україні. На хвилі національного відродження неабиякої слави набули його авторські твори, записані з Великим дитячим хором та оркестром народних інструментів Національної радіокомпанії України.
Доробок Володимира Парфенюка на пісенній ниві доволі вагомий: понад шість десятків пісень для хору, жіночого ансамблю та солістів, близько сотні творів для дітей, понад сто обробок українських народних, духовних та авторських пісень. Майже всі твори хорової фактури поміщує на своїх сторінках збірка, яка вийшла з ініціативи та коштом родини Парфенюків, яка побачила світ у видавництві «Фенікс» як данина пам’яті Великому музикантові для шанувальників хорового мистецтва.
Парфенюк, Володимир. Хорові твори [Ноти] / В.Парфенюк. – Київ : Фенікс, 2019.- 224 с.

Писанковий розмай

Писанка – одна зі стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру.

Вважаєте, що писанкарство – це складне вишукане мистецтво, яким займаються лише народні майстри? Це не зовсім так. У квітні на Західній Україні триває чимало майстер-класів, де кожен, кого цікавить це колоритне народне мистецтво може взяти до рук писачок і спробувати створити свою неповторну писанку.

Саме такий майстер-клас, напередодні пасхальних свят, підготували Топорівська бібліотека-філія спільно з Будинком культури. Завідувачка бібліотеки-філії   Макулович Марія Василівна подбала про те, щоб для писанкарів були підготовленні всі необхідні засоби – яйця, фарби, віск, писачки, тощо.

Молитва – джерело світла та добра

Молитва є святим місцем, святою Землею, де живе Господь. Тут Він очікує на людину, тут Він розмовляє з нею, огортає її Своєї лагідною і могутньою любов’ю. Тому першим обов’язком після сну повинна бути щира молитва до Бога, Котрий і далі вестиме нас дорогами життя. Все, що в новому дні нас зустріне, має стати відлунням слова «дякую» на щиру і праведну молитву. Тільки тоді наш новий день буде опромінений надією впевненості, радості, довір’я і любові.

Великий піст – це час для молитви, посту та милосердя. Саме тому в Чернятинській бібліотеці-філії проведено духовну годину  «Молитва – джерело світла та добра». Завідувачка бібліотеки-філії Малоглова Орислава Дмитрівна повідала про святість та значення молитви в житті кожного з нас. Також ансамбль «Криниця» під орудою Орислави Малоглови виконували пісні-молитви.

Книги запрошують до знайомства

Відділ обслуговування користувачів Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Л.Мартовича на Facebook-сторінці “Городенківська  міська публічна бібліотека імені Леся Мартовича” продовжує цикл «Книги запрошують до знайомства». Презентуємо новий роман Василя Шкляра «Характерник», який не схожий на жоден з уже відомих читачеві творів автора. Після гучних історичних романів присвячених національно-визвольним змаганням трагічного ХХ століття, цього разу письменник звертається у глиб віків, а саме в часи славного козацтва.

У другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах тодішньої Московії і яку не оминув увагою жоден доскіпливий хроніст козаччини. Та особливого чару ця пригода набуває під пером письменника, що на основі документальних джерел творить яскраву історичну реальність з життя «лицарів списа і шаблі». Кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі. Хто просуне голову в пащу скаженого звіра?

Отож, для всіх поціновувачів історичних романів автор пропонує наймістичніший та найчарівніший свій витвір,адже він переконаний, що характерники були, є і будуть в усі часи.

 

 

Запалимо свічку пам’яті ( До дня 35-ліття Чорнобильської катастрофи)

26 квітня 2021 року виповнюється 35 рік з дня однієї з найстрашніших катастроф в історії людства — аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Минуть ще роки й десятиліття, а цей трагічний день усе одно хвилюватиме людей. Чорнобильське лихоліття залишиться навіки в пам’яті тих, хто пройшов горнило Чорнобиля. Наш земний уклін, наша довічна вдячність усім, хто взяв участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю. Священна пам’ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться зі сторінок історії, не згасне у віках.

В пам’ять про ліквідаторів аварії присвячена виставка-пам’ять  «Чорнобиля гіркий полин на серце ліг незримо й тяжко», яка діє в читальному залі Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича та відео-реквієм «Запалимо свічку пам’яті».   

Всеукраїнський день психолога

Щорічно 23 квітня відзначають Всеукраїнський день психолога, починаючи з 2004 року. Протягом останнього сторіччя психологія пройшла дуже стрімкий шлях розвитку. Вона була офіційно визнана як наука лише у 1879 році. Але за цей час психологи всього світу змогли накопичити величезний багаж знань про суть людини, про її стани та почуттях, про самопізнання та соціальні ролі.

Найбільш визнана діяльність практичних психологів у сфері педагогічної, медичної, соціальної, консультаційної психології. Активно розвиваються й інші напрямки практичної психології: економічна, юридична, політична, спортивна, військова. В Україні сьогодні нараховується понад 49 напрямків психологічних спеціалізацій.

До Всеукраїнського дня психолога Городенківська міська публічна бібліотека ім.Леся Мартовича пропонує до уваги користувачів книжкову викладку літератури з психології. На викладці представлені видання як для фахівців практичних психологів, так і для соціальних та медичних працівників, педагогів, викладачів, студентів, а також цікаві матеріали для всіх, хто прагне зрозуміти свої сильні і слабкі сторони, звільнитися від внутрішньо-особистих бар′єрів і комплексів, які заважають самовираженню в особистих ситуаціях та взаємодії з людьми.

Збережемо красу рідного краю

22 квітня-Всесвітній день Землі. Свято встановлено Генеральною Асамблеєю ООН в 2009 році. День Матері–Землі відзначають у день весняного рівнодення, щоб відзначити момент, коли починається весна. Це свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів якими наділила нас природа. Цьому святу, дитячий відділ міської публічної бібліотеки ім. Л.Мартовича присвятив виставку-конкурс дитячого екомалюнку «Книги і діти, екологія і Світ». На виставці представлені роботи читачів-дітей 4-9 класів.

Краєзнавча бібліо-мозаїка

Городенківська міська публічна бібліотека ім. Леся Мартовича започатковує рубрику «Краєзнавча бібліо-мозаїка», на Facebook-сторінці “Городенківська  міська публічна бібліотека імені Леся Мартовича” якої ми систематично ознайомлюватимемо наших користувачів-краян та любителів книги, пошановувачів давніх старожитностей, людей, зацікавлених минулим нашого краю, з творчими та науковими особистостями, з цікавими виданнями із фондів нашої книгозбірні.
Отож, представляємо новинку:
Левкун, Ольга. Незвисько – переправа через сторіччя [Текст] / О.Левкун, Я.Левкун. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ,2020. – 48 с. : іл.
На правому березі ріки Дністер на Городенківщині розташоване одне із найдавніших населених пунктів – село Незвисько. На його території знайдено прадавні раритети, які дозволяють простежувати розвиток поселень від найдавніших часів, перші іскри життя, починаючи з доби середнього палеоліту (100 тисяч років до нашої ери). Цікаві та, водночас, унікальні археологічні знахідки дають змогу стверджувати, що село Незвисько є одним із найдавніших поселень середнього Подністров’я.
На сторінках пропонованого видання, наповненого фотографіями, мовою предметів давнини автори розгортають картину минулого одного із найстаріших сіл Покуття.
На зображенні може бути: книга

Весняне прибирання біля книжкового храму

 

У сонячну і теплу погоду 12 квітня співробітники Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича вийшли на прибирання прилеглої біля бібліотеки території – замітали, виносили сміття, білили, мили зовнішні вікна. Через декілька годин краєвид біля бібліотеки засяяв чистотою та затишком.

Три причини прочитати: корисно, цікаво, потрібно

Дитячий відділ міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича запрошує своїх користувачів до сімейного читання серії книг «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей». Завдяки цій серії книг ви зможете дати дитині те, що їй дійсно потрібно: ваш час, вашу увагу, вашу любов. Тому читайте разом зі своїми дітьми, нехай вони відчувають як ви їх любите.
Книги серії написані в захоплюючій і доступній форму, що робить сам процес читання цікавим і корисним. Діти поринають у неймовірні пригоди персонажів і відкривають для себе життя головних героїв – видатних людей усіх часів. Із цих історії, дитина дізнається, що завдяки наполегливій праці, вірі у себе та бажанню принести щось корисне у світ, можна досягти будь-якої мети…
Обов’язково читайте своїм дітям! Читайте разом з ними.
Пам’ятайте: батьківське читання – один із найбільш емоційних і пам’ятних моментів для дітей.
Любіть своїх дітей! Говоріть їм про це! Вони дуже цього потребують…

Ювіляри року – 2021

2021 рік багатий на ювілеї письменників.
Дитячий відділ міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича пропонує вашій увазі книжкову виставку присвячену ювілярам року.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання-2021

Усім відомо, що традиційно в Україні навесні проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Під час нього у бібліотеках активно вирує життя і відбувається багато цікавих заходів – презентацій, книжкових виставок, творчих зустрічей, майстер-класів, читань тощо. Дитячий відділ Городенківської  міської публічної бібліотеки ім..Леся Мартовича підготувала свою програму. Але карантинні обмеження внесли свої корективи в проведення заходів.

Бібліотекарі дитячого відділу Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича Марія Соколюк і Галина Мороз презентували в режимі бібліо-онлайн книжкові новинки з фонду книгозбірні.

Зустріч з Романом Дронюком

У Міжнародний день сміху в Городенківській міській публічній бібліотеці ім.Леся Мартовича відбулася зустріч з поетом, письменником, новелістом, гумористом, актором, режисером, керівником театру «Сучасник», лауреатом літературної премії ім. Леся Мартовича Романом Дронюком. Розмову вела бібліотекар сектору краєзнавства та народознавства відділу обслуговуання користувачів Оксана Михайлюк.

Роман Дронюк народився в с.Острівець на Городенківщині. Закінчив Рівненський державний гуманітарний університет культури та мистецтв, факультет театрального мистецтва, працював актором Коломийського обласного академічного театру ім. І.Озаркевича,  завклубом в Новоселівці, методистом районного Будинку культури, згодом при ньому заснував аматорський театр «Сучасник». Відомий на Покутті, як чудовий режисер, постановник театральних і концертних дійств, неперевершений декламатор та гуморист. Автор проєкту «Вуйко Місь» і збірок  «Мить», «Тумани плачуть сумом», «Буркало», «Падиволос», «Притрафунки вуйка Місі».