Лесині читання (до 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки)

Творчість Лесі Українки завжди була тісно пов’язана з життям і соціальними та національними визвольними змаганнями народу, виконувала активну громадянську функцію у цій боротьбі. Геніальна дочка свого народу, Леся Українка добре розуміла, яке велике значення в духовному розвитку суспільства має національна ідея, тому й звернулася у своїй творчості до історії України. Один із таких творів — драматична поема “Бояриня”, яка була написана 1910 року, коли письменниця перебувала на лікуванні в Єгипті. Це єдиний твір поетеси, побудований на матеріалі історичної минувшини України, твір, який був опублікований після смерті поетеси — 1914 року. Відомі ще два видання — 1918 і 1923 років, але потім, упродовж багатьох десятиріч, через цензурні заборони твір не включався до зібрань спадщини письменниці, навіть не згадувався дослідниками її творчості. Тільки 1989 році  ми дістали змогу ознайомитися з цією драматичною поемою.

Уривок з драми Лесі Українки “Бояриня” читає Марія Сорока, бібліотекар сектору краєзнавства та народознавства відділу обслуговування користувачів Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича.

«Любов. Страждання. Боротьба… І слово »

До 150- річчя від Дня народження видатної поетеси Лесі Українки, дитячий відділ Городенківської міської публічної бібіліотеки ім. Л.Мартовича експонував для своїх користувачів  виставки-посвяти «Любов. Страждання. Боротьба… І слово », «Ти себе Українкою звала», де розміщені цікаві матеріали про її життя і творчість.

Поезію читають вихованці Центру дитячої та юнацької творчості Юлія Дем’янчук, Софія Ничик, Ірина Казакова (керівник Антоніна Левінська).

Свіча пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні

Герої Небесної Сотні стали для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, але і джерелом натхнення для наших героїчних воїнів, які гідно продовжують справу Героїв Небесної Сотні, захищають наше з вами право на вільне життя.

Згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» держава  щорічно 20 лютого відзначає День пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Завідувач відділу обслуговування Городенківської міської публічної бібліотеки  Зоряна Захарчук провела онлайн-годину пам’яті «Свіча пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні».

 

Стрітенські зустрічі з Галиною Гафійчук

Цьогоріч ювілейні Стрітенські зустрічі Городенківська міська публічна бібліотека ім.Леся Мартовича провела в гостях колекціонерки старожитностей Галини Гафійчук.

Народознавча, етнографічна та історична колекція покутянки Галини Гафійчук розпочалась зі старих родинних фотографій, які вона ще школяркою молодших класів знайшла на горищі.

Галина Гафійчук за освітою бухгалтер-економіст, а за покликанням — колекціонерка старожитностей. Вона збирає давній одяг з багатьох регіонів України, вишивку, ткацтво, кераміку, предмети побуту, намиста і давні світлини.

Колекціонерка була учасницею чималої кількості виставок, фестивалів та звітів.

Скарбниця культурної народної спадщини Галини Гафійчук є корисною і неоціненною у форматі етнічної освіти.

Онлайн-зустріч з Ксенією Лукіянчук

14 лютого в Городенківській міській публічній бібліотеці ім.Леся Мартовича відбулася в онлайн-спільноті зустріч з неординарною особистістю, майбутньою журналісткою, засновницею групи “Молодіжка”– Ксенією Лукіянчук.

 

Нехай хоч твори його духа зазнають кращої долі, як їх творець (до 150-річчя від дня народження Леся Мартовича)

В долю письменницьку вдумайсь Мартовича,

Шляхом життєвим в уяві пройди.

Бідних і гноблених волі виборювач

Правду шукати пішов у світи.

Син селянина із маси народної

Мусів трудитись на хліба шматок.

Творчу енергію праці невтомної

Службам віддав до кінця, вдріб’язок.

Марно талант не розсіяв, збагативши,

Творчість, культуру народу свого.

“Все для людей, — отак просто зазначивши, —

Творчість життєвого кредо мого!”

Анеля Ремша

Сміх із болючих сліз

Лесь Мартович — народний письменник. У своїй творчості, яка має гумористичне й сатиричне спрямування, він неповторно змальовує простих селян, розкриваючи класову нерівність на селі. Твори Мартовича відображають його епоху, висвітлюють її найважливіші соціальні проблеми, показують життя і побут різних прошарків галицького суспільства.

Сектор краєзнавства та народознавства відділу обслуговування користувачів підготував літературну візитівку “Сміх із болючих сліз” до 150-річчя від дня народження митця.

Не для слави, а для людей

“Не для слави, а для людей” за таким девізом жив і творив наш неперевершений земляк, майстер сатиричного слова, великий письменник, громадський діяч Лесь Мартович.
До 150-річчя від дня народження ювіляра дитячий відділ міської публічної бібліотеки їм. Л. Мартовича для своїх користувачів підготували виставку-презентацію «Покутський майстер сатиричного слова»

Чому варто регулярно читати

Книги – це один з найдавніших способів передачі інформації від покоління до покоління.

Книги ніколи не зникнуть, бо все ще дуже багато людей не може жити без паперових сторінок, які зберігають в собі стільки цікавої та корисної інформації. Книги покращують словниковий запас людини та розвивають фантазію.

Читаючи книги, люди знаходять в них відповіді на свої запитання, з’являються шляхи розв’язання давніх проблем. Книга допомагає знайти сенс життя і вибрати свій шлях. Книги допомагають розібратися в собі, зрозуміти, що ти за особистість, які в тебе властивості характеру. Можна багато чого дізнатися про внутрішній світ людини, якщо він назве свої улюблені книги або літературних героїв.

Завдяки книгам ми вчимося відчувати. Читаючи, людина розвиває в собі здатність міркувати, переконувати інших і критично дивитися на речі і висновки інших.