15 вересня – Міжнародний день демократії

Демократія – це не тільки мета, але і процес, і лише за умови повної участі та підтримки міжнародної спільноти, державних органів влади, суспільства і окремих громадян, ідеали демократії можуть дійти до кожної людини в будь-якому куточку світу.

В кіноклубі «Правовий простір» Docudays.UA, що діє при Городенківській міській публічній бібліотеці відбувся показ стрічки китайського режисера Вейджун Чен «Голосуй за мене, будь ласка!» (2009), яка демонструє нам, як формуються принципи демократії. Режисер показує на прикладі дітей, що б сталось, якби в Китаї дійсно існувала демократія.

Глядачі, а це суб’єкти пробації Коломийського районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» переглянули фільм, разом з модератором Надією Виклюк обговорили його. Висловлювались, що на їх думку означає демократія, чому важливо мати свободу вибору, та як на наш вибір впливають різні події і фактори.

Подаровані книги

Городенківська міська публічна бібліотека ім. Л. Мартовича щиро вдячна Оксані Хмарі, засновниці проєкту «Авторська Кухня Українська», упорядниці книги «Одписки з мамцених переписов», за подаровану літературу, яка поповнить книжковий фонд книгозбірні.

Одписки з мамцених переписов

Є події, які проходять в нашому житті так тихенько, що ніхто і не згадає, бо не зачепило…

Подія яка відбулася п’ятничного полудня, 10 вересня, в Городенківській міській публічній бібліотеці  ім. Леся Мартовича сколихнула жіночу авдиторію (бо тема якраз близька жінкам). До Городенки приїхала з презентаційною візитівкою творча чета поважних молодих людей о.Микола Григорук, Оксана Хмара, Наталія Гресько, Оксана Дрогобицька з місією – відкрити городенківцям ім’я жінки, яка залишила своїм нащадкам (тобто нам з вами) унікальну рукописну книгу з, сторічної давності рецептами вишуканих страв, які передала нам їмость Євгенія Винничукова з родини Долошицьких.

Ця книга дбайливо зберігається в Музеї історії підпільної УГКЦ с. Фитьків на Надвірнянщині. Саме завдяки настоятилеві місцевої церкви о. Миколі Григоруку ми мали можливість торкнутися до старовинних світлин, документів і самої рукописної книги рецептів під такою гарною назвою “Одписки з мамцених переписов”.

Уклінно завдячуємо о. Миколі за унікальну можливість відчути подих старожитностей і на мить зануритися у світ шляхетної родини, яка проживала в нашому місті і залишила відбиток саоєї любові на Городенківській землі. Завдячуємо і креативним, творчим панянкам: Оксані Хмарі – авторці проєкту “Авторська кухня українська”, упорядниці відновленої з рукопису книги; Наталії Гресько – редакторці видання; Оксані Дрогобицькій – кандидату історичних наук із Прикарпатського національного уніаерситету                           ім. В.Стефаника, яка повідомила нам про обрядовість і побут тогочасної сільської інтелігенції.

Математика – королева наук

Президент України Володимир Зеленський своїм Указом оголосив 2020-2021 навчальний рік Роком математичної освіти в Україні. Відповідне рішення прийняли для того, аби забезпечити рівний доступ українських школярів до сучасної і якісної математичної освіти, та формувати у них належний рівень математичної компетентності.

В дитячому відділі Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича діє книжкова виставка «Світ математичних лабіринтів». В відділі обслуговування користувачів розгорнута виставка «2020/2021 навчальний рік – Рік математичної освіти в Україні».

На виставці представлені матеріали по історії математики, підручники по математиці для школярів та студентів, а також збірники цікавих математичних задач і головоломок.

 

Франкові читання

Городенківська міська публічна бібліотека ім.Леся Мартовича започатковує Франкові читання, приурочені до 165-річчя від дня народження письменника, поета, громадського і політичного діяча Івана Франка.

Вітаємо з Днем України!

З національним святом українського народу –

Днем незалежності – ми щиро Вас вітаємо!

Благополуччя, щастя, радості, натхнення,

Добра, здоров’я й злагоди бажаємо.

Нехай це свято Вам наснаги додає,

В майбутнє краще доля стежку прокладе.

Мед цвіту папороті

В рамках святкування 30 річниці Незалежності України у світлиці Городенківської міської публічної бібліотеки ім Л.Мартовича відбулася зустріч із молодим художником, есеїстом,  автором музичного проєкту “Мед цвіту папороті” на  ю-туб Віталієм  Боклащуком,  який завітав до книгозбірні зі своїм наставником, вчителем,  класиком сучасної української літератури Любком Дерешем.  Що таке пам’ять, чи ми повинні пам’ятати усі історичні події, чи прийнятно для історії “забувати” щось, яке значення для народу мають пам’ятки культури і їх збереження? Відповіді на ці та інші запитання могли почути присутні на заході в рамках лекторіїв “Таємниця пам’ятки. Вірменський костел”,  представлених Любком Дерешем.

В рамках зустрічі Віталієм Боклащуком був також представлений допрем’єрний показ кліпу, сценарій якого був редактований письменником.

Модератором зустрічі була Оксана Михайлюк.

Сторінками журналу “Майстерня вишивки”

В рамках відзначення 30-річчя Незалежності України  відділ обслуговування користувачів Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича презентували бібліогід «Сторінками журналу «Майстерня вишивки».

Пісенний вернісаж Наталії Майдан

В світлиці «Берегиня» Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича в рамках заходів щодо відзначення 30-літнього ювілею Незалежності нашої України відбувся пісенний вернісаж нашої талановитої землячки з славного села Тишківці Наталії Майдан. Впродовж півтори години бархатноголоса співачка чарувала публіку своїми неповторними піснями. З першим творчим піснезвітом чарівну співачку вітали земляки села в особі голови СВК ім. Т. Шевченка Романа Неміша, сільського старости Володимира Золотарчука, директора місцевої школи Світлани Кавчук та завідувачки сільською бібліотекою- філією Марії Боюк. Слова вдячності та пошанівку засвідчили багатолітня голова Городенківського Союзу Українок Марта Дячук та очільниця міської книгозбірні Віра Гудзик.

 

Хай в серці кожної дитини живе любов до України

Працівники дитячого відділу міської публічної бібліотеки ім. Л.Мартовича провели літні читання в групі «Ромашка» дитячого дошкільного закладу «Зірочка»

… На білому світі є різні країни,

Де ріки, ліси і лани…

Та тільки одна на землі Україна,

А ми її доньки й сини…

З такими словами звернулась до діток завідувачка дитячого відділу МПБ Олександра Ничик, яка і привітала їх з нагоди 30-ї річниці Незалежності України. З історією та символами нашої держави ознайомила дітей бібліотекар Галина Мороз. Маленькі читачі переглянули книги про мальовничі куточки нашої Батьківщини.

До уваги користувачів в дитячому відділі МПБ представлена книжкова виставка «Ти у мене єдина» присвячена 30-річчю Незалежності України.

Мартовичеві читання

В рамках проєкту «Книжковий арсенал у твоїй бібліотеці», започаткованому Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» та ВГО Українська бібліотечна асоціація

Городенківська міська публічна бібліотека ім.Леся Мартовича започатковує Мартовичеві читання приурочені до 150-річчя від дня народження письменника Леся Мартовича.

 

 

 

Ти у мене єдина

Для суб’єктів пробації Коломийського районного сектору №1 філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області в читальній залі відділу обслуговування користувачів Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича була проведена презентація святочної книжкової виставки «Ти у мене єдина» (до 30-річчя Незалежності України). Провела завідувачка відділу обслуговування користувачів Зоряна Захарчук.

Молодіжне слово краю

     На відзначення 30-літнього ювілею України в Городенківській міській публічній бібліотеці ім. Леся Мартовича відбулась творча формація «Молодіжне слово краю». Дійство зібрало талановиту молодь, що творить Слово. Своїми творчими замальовками ділились: Ніна Своряк (с.Чернятин), Мар’яна Плиткан (с. Глушків), Марія Лисик (с.Корнів), молоде подружжя з Чернятина Дмитро та Аліна Михайлюки, які, окрім  Аліниних віршів, подарували відвідувачам свої пісні. Поезію українських авторів зворушливо читала майбутня драматична акторка, студентка  інституту мистецтв Прикарпатського Національного університету ім. В.Стефаника Христина Березовська. Модерувала захід Марія Сорока.

З Україною в серці

24 серпня святкуватимемо 30-річчя Незалежності України. З цієї нагоди в стінах  Чернятинської бібліотеки-філії відбулось бібліо-кафе «З Україною в серці».

Модератор заходу Орислава Малоглова розповіла учням 4 класу про  історію України, про обереги нашого краю, про мужність нашого народу в боротьбі за волю України.  Діти співали пісні, відгадували загадки, ознайомилися з книгою А.Усатої «З Україною в серці». Наталія Малик продекламувала вірш «Мій прапор».

Пацьоркове Покуття

Колоритна краса українок  завжди оспівувалася у пісня, літературних та мистецьких творах. Важко уявити цей образ без традиційних прикрас, адже вони були одним із головних елементів українського вбрання. Саме про прикраси , які носили в давнину покутянки , і розповідала сьогодні на краєзнавчих лекторіях “Пацьоркове Покуття “, які відбулися у стінах Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Л.Мартовича, майстриня по нанизуванні намиста п. Марія Давибіда.

    Майстриня у своїх народознавчих розвідках сконцентрувала увагу на значущості прикрас у житті жінки, адже вони були і оберегом,і родинною цінністю,і дівочим посагом. Розповідь п.Марії доповнила мисткиня п.Людмила Вонсуль інформацією про найпоширеніший на Покутті вид  прикрас -силянки. Лекторії супроводжувалися  слайд-презентацією, також присутні мала змогу побачити “вживу” автентичні покутські прикраси з приватних колекцій. Модератором заходу була Оксана Михайлюк.

Проєкту «Захист слабких – справа сильних»,

В кіноклубі медіапросвіти з прав людини Docudays UA «Правовий простір» при Городенківській міській публічній бібліотеці відбувся показ фільму «Укриття» режисерки Анастасії Максимчук для учасників та волонтерів проєкту «Захист слабких – справа сильних», що реалізовується в рамках Кампанії з підвищення рівня впливу громади на процеси прийняття рішень на місцях та розвитку демократичних стандартів врядування – на підтримку реформи децентралізації за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».

Фільм глибоко зворушив та викликав жваву дискусію, глядачі висловлювали свої думки з приводу появи безпритульних собак, шляхи подолання даної проблеми у нашій громаді. Кінострічка допомагає нам краще розуміти та сприймати гуманізм, як основи існування прав людини.

Учасники проєкту підвели підсумки досягнутих результатів, намітили план подальшої роботи з вирішення проблеми безпритульних собак. Незважаючи на те, що проєкт завершується, робота по допомозі хвастикам не зупиняється, ми і на далі будемо піклуватися та всіма можливими спос обами їм допомагати.

Лев Бачинський – наш земляк

14 липня минула 149-та річниця з дня народження першого віце-президента ЗУНР Левка Бачинського.

В Серафинецькій бібліотеці-філії організована книжкова виставка «Знаний і незнаний Лев Бачинський», де розміщено матеріали про життя українського галицького адвоката та громадсько-політичного діяча.

Завідувачка книгозбірні Марія Чулкан провела для користувачів історичну годину «Лев Бачинський –  наш земляк».

 

Бібліокур’єр

Читальна зала відділу обслуговування користувачів Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича презентує інформаційний відео-бібліокур’єр «Преса з друку – читачеві в руки», який ознайомить Вас із розмаїттям періодичних видань, що надходять до нашої книгозбірні.
Ви маєте можливість переглянути новинки періодики та отримати актуальну і оперативну інформацію за власними інтересами зі сторінок газет та журналів. Вони з нетерпінням чекають на зустріч з Вами!!!!!

Віктор Терен – дитячий поет, прозаїк

До 80-річчя з дня народження відомого українського дитячого письменника, поета, прозаїка Віктора Васильовича Терена (Таран)  дитячий відділ Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича підготував цікаву книжкову викладку літератури для своїх маленьких користувачів, а також підготували відео-огляд про нього.

Якщо зміцніє хоч одна родина, міцніша стане й наша Україна!

2 червня 2021 р. дитячий відділ Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Л.Мартовича спільно із комунальним закладом  «Центр соціального обслуговування»  Городенківської міської ради провели зустріч із учасниками клубу «Відкриті серця» на тему «Якщо зміцніє хоч одна родина, міцніша стане й наша Україна!».

Присутні взяли участь у тренінгу «Цінність родини» присвяченому Дню родини, ділились своїми життєвими історіями. Познайомились з юною поетесою Інною Грицик з с. Олієво-Королівка, яка читала свою поезію.

Свято відбулося в дружній, теплій атмосфері за горнятком ароматної кави та душевною розмовою. 

Модератором заходу була бібліотекар дитячого відділу Марія Соколюк, організатор заходу  директор КЗ «Центр соціального обслуговування»  Тамара Клим.

Бібліотека – ресурс розвитку туризму

1 липня відбувся семінар бібліотечних працівників Городенківської міської ради на базі бібліотеки-філії с. Городниця «Бібліотека – ресурс розвитку туризму».

Туризм у сучасному світі є дієвим сектором індустрії дозвілля і розваг. Процес взаємодії туризму і бібліотек останнім часом набуває широкого значення для місцевої громади, адже бібліотека – інформаційний центр як для місцевих мешканців і туристів так і для туристичної сфери в цілому.

Розвиток бібліотек як туристичних об’єктів допоможе удосконалити вже існуючі та запровадити інноваційні послуги бібліотек, сформувати образи відкритого закладу культури, сприяти інтелектуальному, творчому розвитку особистості, організації змістовного дозвілля та туризму.

Відкрила семінар та ознайомила працівників з завданням бібліотеки на сучасному етапі директор Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича Віра Іванівна Ґудзик.

На семінарі провідний методист Ірина Мухіна провела бібліотекарям методичну консультацію «Бібліотека і туризм: грані взаємодії».

Спільно з Будинком культури та бібліотекою-філією був проведений літературно-музичний захід «То Городниця моя –  наче вечірня зоря», який розпочався з благословення всечесного отця Ігоря Ємчука. На семінарі були присутні староста Дмитро Степанович Коломийчук, який висловив слова подяки за сумлінну працю бібліотекарів.

У заході брали участь дует «Я + Ти» – Андрій і Дарія Кучмеї, зразково-хореографічна студія «Зірничка» (керівник Маріанна Карп’як-Кучмей )та виконавці танців (Юлія Мельник, Віталіна Федун, Роксолана Дирбавка), бард, поетеса Зореслава Григорів, яка презентувала Городенківській міській публічній бібліотеці ім. Леся Мартовича збірник пісень «Хай святиться ім’я Твоє».

Модератор заходу завідувачка бібліотеки-філії с. Городниця Марія Степанівна Срайко.

Присутні мали можливість переглянути виставку картин художника, співака і музиканта Андрія Кучмея.

Роман Шухевич- лицар українського духу

З нагоди 114-річниці від дня народження Романа Шухевича в читальній залі відділу обслуговування користувачів діє викладка літератури та електронних ресурсів «Роман Шухевич – лицар українського духу».

Роман Шухевич – український політик і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів. Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату Української головної визвольної ради (1943–1950). Борець за незалежність України у XX сторіччі.

2007 року Романові Шухевичу посмертно присвоєне звання Герой України з удостоєнням ордена Держави. Посмертно іменований найвищим почесним пластовим ступенем гетьманського скоба (1950).

Петро Дужий, ідеолог ОУН, писав про Шухевича: «Боротьба за волю українського народу, за його суверенне державне існування і розквіт стала змістом життя Романа Шухевича — людини виняткового гарту».

Запрошуємо всіх шанувальників історії України та рідного краю ознайомитись з викладкою.