Краєзнавча бібліо-мозаїка

Городенківська міська публічна бібліотека ім. Леся Мартовича започатковує рубрику «Краєзнавча бібліо-мозаїка», на Facebook-сторінці “Городенківська  міська публічна бібліотека імені Леся Мартовича” якої ми систематично ознайомлюватимемо наших користувачів-краян та любителів книги, пошановувачів давніх старожитностей, людей, зацікавлених минулим нашого краю, з творчими та науковими особистостями, з цікавими виданнями із фондів нашої книгозбірні.
Отож, представляємо новинку:
Левкун, Ольга. Незвисько – переправа через сторіччя [Текст] / О.Левкун, Я.Левкун. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ,2020. – 48 с. : іл.
На правому березі ріки Дністер на Городенківщині розташоване одне із найдавніших населених пунктів – село Незвисько. На його території знайдено прадавні раритети, які дозволяють простежувати розвиток поселень від найдавніших часів, перші іскри життя, починаючи з доби середнього палеоліту (100 тисяч років до нашої ери). Цікаві та, водночас, унікальні археологічні знахідки дають змогу стверджувати, що село Незвисько є одним із найдавніших поселень середнього Подністров’я.
На сторінках пропонованого видання, наповненого фотографіями, мовою предметів давнини автори розгортають картину минулого одного із найстаріших сіл Покуття.
На зображенні може бути: книга

Весняне прибирання біля книжкового храму

 

У сонячну і теплу погоду 12 квітня співробітники Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича вийшли на прибирання прилеглої біля бібліотеки території – замітали, виносили сміття, білили, мили зовнішні вікна. Через декілька годин краєвид біля бібліотеки засяяв чистотою та затишком.

Три причини прочитати: корисно, цікаво, потрібно

Дитячий відділ міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича запрошує своїх користувачів до сімейного читання серії книг «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей». Завдяки цій серії книг ви зможете дати дитині те, що їй дійсно потрібно: ваш час, вашу увагу, вашу любов. Тому читайте разом зі своїми дітьми, нехай вони відчувають як ви їх любите.
Книги серії написані в захоплюючій і доступній форму, що робить сам процес читання цікавим і корисним. Діти поринають у неймовірні пригоди персонажів і відкривають для себе життя головних героїв – видатних людей усіх часів. Із цих історії, дитина дізнається, що завдяки наполегливій праці, вірі у себе та бажанню принести щось корисне у світ, можна досягти будь-якої мети…
Обов’язково читайте своїм дітям! Читайте разом з ними.
Пам’ятайте: батьківське читання – один із найбільш емоційних і пам’ятних моментів для дітей.
Любіть своїх дітей! Говоріть їм про це! Вони дуже цього потребують…

Ювіляри року – 2021

2021 рік багатий на ювілеї письменників.
Дитячий відділ міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича пропонує вашій увазі книжкову виставку присвячену ювілярам року.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання-2021

Усім відомо, що традиційно в Україні навесні проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Під час нього у бібліотеках активно вирує життя і відбувається багато цікавих заходів – презентацій, книжкових виставок, творчих зустрічей, майстер-класів, читань тощо. Дитячий відділ Городенківської  міської публічної бібліотеки ім..Леся Мартовича підготувала свою програму. Але карантинні обмеження внесли свої корективи в проведення заходів.

Бібліотекарі дитячого відділу Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича Марія Соколюк і Галина Мороз презентували в режимі бібліо-онлайн книжкові новинки з фонду книгозбірні.

Зустріч з Романом Дронюком

У Міжнародний день сміху в Городенківській міській публічній бібліотеці ім.Леся Мартовича відбулася зустріч з поетом, письменником, новелістом, гумористом, актором, режисером, керівником театру «Сучасник», лауреатом літературної премії ім. Леся Мартовича Романом Дронюком. Розмову вела бібліотекар сектору краєзнавства та народознавства відділу обслуговуання користувачів Оксана Михайлюк.

Роман Дронюк народився в с.Острівець на Городенківщині. Закінчив Рівненський державний гуманітарний університет культури та мистецтв, факультет театрального мистецтва, працював актором Коломийського обласного академічного театру ім. І.Озаркевича,  завклубом в Новоселівці, методистом районного Будинку культури, згодом при ньому заснував аматорський театр «Сучасник». Відомий на Покутті, як чудовий режисер, постановник театральних і концертних дійств, неперевершений декламатор та гуморист. Автор проєкту «Вуйко Місь» і збірок  «Мить», «Тумани плачуть сумом», «Буркало», «Падиволос», «Притрафунки вуйка Місі».

Проєкт “Захист слабких – справа сильних” в дії

Днями відбулась перша організаційна зустріч учасників та партнерів проєкту “Захист слабких – справа сильних” Городенківської міської публічної бібліотеки за підтримки мережі кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays.UA, одним з яких є “Правовий простір”, що діє при книгозбірні.
Проєкт є переможцем конкурсу мікрогрантів на реалізацію адвокаційних проєктів від Мережі DOCU/CLUB.
Бібліотека спільно з партнерами БФ “Щаслива собака
та БФ “Мухтар” розпочала роботу задля створення безпечного середовища в громаді шляхом стерилізації та вакцинації безпритульних собак.
Вже не перший рік зоозахисники, волонтери та всі небайдужі докладаючи чимало зусиль щоб зробити наше місто кращим і безпечнішим.
Запрошуємо всіх в кого є бажання допомогти безпритульним собакам та доєднатися до спільної справи.

Книги запрошують до знайомства

Городенківська міська публічна бібліотека ім. Л. Мартовича щиро і безмежно вдячна всім за подаровані книги, за прихильність до бібліотеки, за добру справу.
Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов; вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду.
Книга, як почуття – даруєш комусь, а тепло душі тобі!
Ми вдячні читачам, які подарували книги, а саме: О.І. Гудзик, В. Акімова (Пасічник), У. Шевченко-Будеркевич, О. Іванишин, О. Роїк.
Акція закінчилась, але бібліотека і надалі буде вдячна всім, хто виявить бажання подарувати книги.

Весняно-ліричне рандеву з Тетяною П’янковою

Весна — чудова пора року. З приходом весни все навколо змінюється на краще. Кожен день сповнений чудових перетворень, що відбуваються на наших очах.
А в книгозбірні відбулася у новому форматі весняно – ліричне рандеву з поетесою та прозаїком Тетяною П’янковою.

Таня П’янкова народилася 3 липня 1985 року в смт. Вигоді Долинського району Івано-Франківської області.

В 2002 році закінчила Вигодську ЗОШ І-ІІІ ступенів. Закінчила Прикарпатський Національний Університет імені Василя Стефаника, філологічний факультет (спеціальність: українська мова та література).

Таня П’янкова — співзасновниця та креативний директор Літературної агенції «Зілля»; організаторка фестивалів, креативних літературно-мистецьких заходів, перформенсів, театралізованих літературних читань.

Разом з Василем Кузаном заснувала «Серію яскравої літератури», в якій вже видано альманах жіночої поезії «М’ята» і альманах чоловічої поезії «Імбир».

Живе і працює в м.Трускавець Львівської області.

Стежками Пророка української долі…

Тарас Григорович Шевченко… Великий Кобзар… Пророк української долі…
В Городенківській міській публічній бібліотеці ім. Леся Мартовича відбулися онлайн-читання “Стежками Пророка української долі…”: директор Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича Віра Гудзик, бібліотекар сектору краєзнавства та народознавства  відділу обслуговування користувачів Марія Сорока, бібліотекар дитячого відділу Галина Мороз, бібліотекар сектору краєзнавства та народознавства відділу обслуговування користувачів Оксана Михайлюк, бібліотекар дитячого відділу Марія Соколюк, завідувач відділу обслуговування Зоряна Захарчук.

Подаруй бібліотеці книгу

Дарування – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Факт надходження дарів у бібліотеку – показник престижу бібліотеки, її місця в суспільному житті, яскраве свідчення опікування її долею.
Ми завжди щиро і безмежно вдячні за подаровані книги, бо впевнені – вони стануть важливою частинкою фонду нашої бібліотеки, допоможуть у забезпеченні освітнього процесу, відродженні культури та духовному зростанні і обов’язково знайдуть свого читача.
Дитячий відділ міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича щиро дякує усім, хто долучився до акції: “Подаруй бібліотеці книгу”, а саме:
Пушкедрі Мирославу, Дирбавці Денису, Акімовій(Пасічник) Вірі, Михайлюк Ользі, Соколюку Матвійкові.

Лесині читання (до 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки)

Творчість Лесі Українки завжди була тісно пов’язана з життям і соціальними та національними визвольними змаганнями народу, виконувала активну громадянську функцію у цій боротьбі. Геніальна дочка свого народу, Леся Українка добре розуміла, яке велике значення в духовному розвитку суспільства має національна ідея, тому й звернулася у своїй творчості до історії України. Один із таких творів — драматична поема “Бояриня”, яка була написана 1910 року, коли письменниця перебувала на лікуванні в Єгипті. Це єдиний твір поетеси, побудований на матеріалі історичної минувшини України, твір, який був опублікований після смерті поетеси — 1914 року. Відомі ще два видання — 1918 і 1923 років, але потім, упродовж багатьох десятиріч, через цензурні заборони твір не включався до зібрань спадщини письменниці, навіть не згадувався дослідниками її творчості. Тільки 1989 році  ми дістали змогу ознайомитися з цією драматичною поемою.

Уривок з драми Лесі Українки “Бояриня” читає Марія Сорока, бібліотекар сектору краєзнавства та народознавства відділу обслуговування користувачів Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича.

«Любов. Страждання. Боротьба… І слово »

До 150- річчя від Дня народження видатної поетеси Лесі Українки, дитячий відділ Городенківської міської публічної бібіліотеки ім. Л.Мартовича експонував для своїх користувачів  виставки-посвяти «Любов. Страждання. Боротьба… І слово », «Ти себе Українкою звала», де розміщені цікаві матеріали про її життя і творчість.

Поезію читають вихованці Центру дитячої та юнацької творчості Юлія Дем’янчук, Софія Ничик, Ірина Казакова (керівник Антоніна Левінська).

Свіча пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні

Герої Небесної Сотні стали для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, але і джерелом натхнення для наших героїчних воїнів, які гідно продовжують справу Героїв Небесної Сотні, захищають наше з вами право на вільне життя.

Згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» держава  щорічно 20 лютого відзначає День пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Завідувач відділу обслуговування Городенківської міської публічної бібліотеки  Зоряна Захарчук провела онлайн-годину пам’яті «Свіча пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні».

 

Стрітенські зустрічі з Галиною Гафійчук

Цьогоріч ювілейні Стрітенські зустрічі Городенківська міська публічна бібліотека ім.Леся Мартовича провела в гостях колекціонерки старожитностей Галини Гафійчук.

Народознавча, етнографічна та історична колекція покутянки Галини Гафійчук розпочалась зі старих родинних фотографій, які вона ще школяркою молодших класів знайшла на горищі.

Галина Гафійчук за освітою бухгалтер-економіст, а за покликанням — колекціонерка старожитностей. Вона збирає давній одяг з багатьох регіонів України, вишивку, ткацтво, кераміку, предмети побуту, намиста і давні світлини.

Колекціонерка була учасницею чималої кількості виставок, фестивалів та звітів.

Скарбниця культурної народної спадщини Галини Гафійчук є корисною і неоціненною у форматі етнічної освіти.

Онлайн-зустріч з Ксенією Лукіянчук

14 лютого в Городенківській міській публічній бібліотеці ім.Леся Мартовича відбулася в онлайн-спільноті зустріч з неординарною особистістю, майбутньою журналісткою, засновницею групи “Молодіжка”– Ксенією Лукіянчук.

 

Нехай хоч твори його духа зазнають кращої долі, як їх творець (до 150-річчя від дня народження Леся Мартовича)

В долю письменницьку вдумайсь Мартовича,

Шляхом життєвим в уяві пройди.

Бідних і гноблених волі виборювач

Правду шукати пішов у світи.

Син селянина із маси народної

Мусів трудитись на хліба шматок.

Творчу енергію праці невтомної

Службам віддав до кінця, вдріб’язок.

Марно талант не розсіяв, збагативши,

Творчість, культуру народу свого.

“Все для людей, — отак просто зазначивши, —

Творчість життєвого кредо мого!”

Анеля Ремша

Сміх із болючих сліз

Лесь Мартович — народний письменник. У своїй творчості, яка має гумористичне й сатиричне спрямування, він неповторно змальовує простих селян, розкриваючи класову нерівність на селі. Твори Мартовича відображають його епоху, висвітлюють її найважливіші соціальні проблеми, показують життя і побут різних прошарків галицького суспільства.

Сектор краєзнавства та народознавства відділу обслуговування користувачів підготував літературну візитівку “Сміх із болючих сліз” до 150-річчя від дня народження митця.

Не для слави, а для людей

“Не для слави, а для людей” за таким девізом жив і творив наш неперевершений земляк, майстер сатиричного слова, великий письменник, громадський діяч Лесь Мартович.
До 150-річчя від дня народження ювіляра дитячий відділ міської публічної бібліотеки їм. Л. Мартовича для своїх користувачів підготували виставку-презентацію «Покутський майстер сатиричного слова»

Чому варто регулярно читати

Книги – це один з найдавніших способів передачі інформації від покоління до покоління.

Книги ніколи не зникнуть, бо все ще дуже багато людей не може жити без паперових сторінок, які зберігають в собі стільки цікавої та корисної інформації. Книги покращують словниковий запас людини та розвивають фантазію.

Читаючи книги, люди знаходять в них відповіді на свої запитання, з’являються шляхи розв’язання давніх проблем. Книга допомагає знайти сенс життя і вибрати свій шлях. Книги допомагають розібратися в собі, зрозуміти, що ти за особистість, які в тебе властивості характеру. Можна багато чого дізнатися про внутрішній світ людини, якщо він назве свої улюблені книги або літературних героїв.

Завдяки книгам ми вчимося відчувати. Читаючи, людина розвиває в собі здатність міркувати, переконувати інших і критично дивитися на речі і висновки інших.